​Digitürk anteni türksata çevirme

Çanak Anten Montajı

Her hangi bir nedenden dolayı aboneliğinizi iptal ettirdiniz veya sözleşmenin bitiminden sonra yenilenmesini istemediniz ve Türksat kanallarına dönmeye karar verdiniz. Bunun için digitürk anteni türksata çevirme işlemini yapmalısınız. Digitürk çanak antenleri bazen MDU bazen de üniversal Lnb kullanılır. Sizin çanak anteniniz de MDU tip bir Lnb kullanıldıysa bunu yeni bir normal Lnb ile değiştirmelisiniz. Ondan sonra çanak antenin ayarlanmasına geçmelisiniz. Digitürk aboneliklerinden sonra uydu alıcılarını teslim edeceğinizden dolayı yeni bir tane cihaz almalısınız. Hd uyumlu veya maddi gelirinize göre İp tv uyumlu olan bir cihaz da alabilirsiniz. Cihazı alırken içindeki kanalların güncel olup olmadığını mutlaka sorun ve hatta normal uydu sistemlerini satan bir firmadan cihazınızı alıyorsanız deneme şansınızın da olduğunu söyleyelim.

Deneme yapmanız çok önemli çünkü uydu bulma cihazınız yoksa bu cihazla uyduyu bulacaksınız. Şimdi gelelim Digitürk anteni türksata çevirme olayına. Anteni ayarlarken televizyonu görmelisiniz. Bunun için balkondaki antenlerin çok büyük bir önemi vardır. Yeni uydu alıcınızdan sembol oranı 27500 veya 30.000 olan her hangi bir kanalı açınız. Bu kanallar yüksek kapasiteli sinyal gönderdiğinden dolayı bu kanalları tercih etmeniz halinde sinyali biraz daha kolay bulabilirsiniz.

Digitürk anteni türksata çevirme için anteninizin vidalarını gevşetelim. Hem anten tutan ve hem de yandaki vidaları gevşetin. Ardından anteni sol tarafa doğru yavaş hareketlerle sola doğru ve yukarı aşağı doğru oynatarak sinyali bulmaya çalışın. Bir gözünüz de televizyonda olsun. Kanalı bulduğunuzda vidaları sıkabilirsiniz. Sıkma işlemini gerçekleştirirken dikkatli olmalısınız. Bulduğunuz sinyali kaybedebilirsiniz.