Uydu montajı için gerekli malzemeler

Uydu Servisi Hizmetleri

Profesyonel olarak uyducu işini yapmak, uyducu olmak için ufak bir araştırma yapmak veya kendi çanak anteninizi kendiniz kurmak istiyorsanız ilk önce eksiksiz olabilecek derecede zengin bir Uydu montajı için gerekli malzemeler listesine sahip olmanız gerekir. Uydu kurulumunun yanında televizyon montajı için de yine uydu kurulumu için kullandığınız malzemeleri burada televizyon montajı için de kullanabilirsiniz. Çanak antenden arta kalan dübel veya çelik vidaları burada kullanmak için de biraz daha fazla alabilirsiniz.


Bu kadar malzeme elimde yok ve bunları almam için çok fazla para lazım dediğinizi duyar gibiyim Sizler şayet kendiniz Uydu montajı için gerekli malzemeler listesini hazırlayarak kendiniz uydu kurulumu yapacaksanız maalesef bu ürünleri almak zorundasınız. Fakat sadece ana malzemeler olan uydu, lnb, uydu kablosu gibi ürünleri sizler elinizde bulunduruyorsanız geri kalan diğer malzemeleri almanıza hiç gerek yok. Bulunduğunuz yerde küçük bir araştırma yaparak uydu kurulumu hakkın da fiyat bilgisi alarak sizlere uygun olan ve kaliteli olduğuna inandığınız bir yer ile görüşerek uydu kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zaman da bir den fazla çanak anten kuracaksanız bu sıraladığımız malzemeler uydu bulucu ve matkap hariç bütün malzeme listesinin iki katına çıkacağını unutmayın.


Uydu Montajı için gerekli malzemeler


Bir tane çanak anten
Bir tane Lnb
Bir tane anten ayağı
Yeteri kadar uydu anten kablosu
konnektör
birleştirmek için F ara konnektör
Plastik dübel ve içine vidası
Beton zeminler için kullanılan çelik dübeller
Bir tane 12 – 13 numaralı anahtar
Bir tane 10 – 11 numaralı anahtar
Bir tane pense
Bir tane bıçak
Elektrik bandı
Matkap
Tüm bunlara sahipseniz hemen uydu kurulumuna başlayabilirsiniz. Unutmayın. İlk önce güvenlik önlemlerini almanız gerekmektedir. Balkona veya yan duvara montaj yapacaksanız elinizin rahatlıkla yetişeceği bir yere montaj yapılmalı ve kendinizi fazla zorlamadan bu işi yapmalısınız. Uydu montajı için gerekli malzemeler listesindeki gerekli olabilecek derece de önemli olacak şeyleri yazdık. Yalnız yer seçimi ve diğer etkenler göz önünde bulundurularak liste de değişikliğe gidilebilir.