Uydu anten kablosu nasıl bağlanır?

Çanak Anten Montajı

Uydu anten kablolarının değiştirilmesi, binanın yapısı ve anten kablonun yol güzergahının konumu çok önemli olduğun dan anten kablosunu değiştirmek binaya göre zorluk dereceleri sınıflandırılmaktadır. Binanız çok eski yani en az 18 yıllık binaysa şayet ve binanızın uydu kabloları binanın içinde ki iç hatlardan geliyorsa bunları değiştirmek için biraz zorlanabilirsiniz. Aslında bu konu tamamen binayı yapan müteahhit ve müteahhit ile birlikte çalışan elektrikçiyi bağlamaktadır.

Peki anten kablosu nasıl bağlanır? Eğer bina ilk yapılırken havalandırma boşluklarından uydu anten kablosu verilip, oradan dolanarak odalara ve bir başka odaya gidiyorsa neredeyse hiç şansınız yoktur. Havalandırmalar dan verilen kablolar aslında boru içerisinden gitmektedir. Fakat asıl sorun boruların çok kısa tutulmasıdır. Yani binanın çatısına çıktığınız da kabloların boşluktan sarkıtıldığını görürsünüz ama içinden geleçn boruların en az 10 metre aşağıda olduğunu göreceksiniz. Eğer bu borular biraz daha yukarı doğru uzatılsaydı şansınız çok fazla artacaktı.

F konnektör nasıl bağlanır?

Uydu anten kablosu nasıl bağlanır isimli makalemiz de anten kablolarının montajının nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız. Öncelikle kaç metre alacağınızı bilmeniz gerekir. hesaplarınıza göre kaç metre çıkarsa çıksın en az 3 metre de fazla alın. Merkezi uydu santrali kullanıyorsanız, işiniz biraz daha kolay olacaktır. santralin yan tarafların da 1 - 3 - 5 - 7 yazar diğer tarafında da 2 - 4 - 6 - 8 yazar ve böyle devam eder. Bu numaralar dairelere inen kabloları gösterir. Anten kablosu nasıl bağlanır o zaman? Kabloyu bağlamak için önce evinize giden kabloyu bulmanız gerekir.

çıkardan kablonuzu takip ederek işe başlamanız en güzeli ve kolayıdır. Yoksa eliniz de cihaz olmadan bulmanız çok zordur. hatta kablonuz bozulduysa bunu cihazlar bile tespit edemediğinden imkansız hale gelebilir. F konnektör nasıl bağlanır? Kablonuzun ucunu keskin bir bıçak yardımı ile bir buçuk bir pay ile uç kısım dan kablonun kaplamasını kesiyoruz. ortaya çıkan ince alüminyum tellei kesilmeyen tarafa doğru kıvırıyoruz. ortaya çıkan ikinci bir plastiği de kesiyoruz. Altta bulunan bakır ile temas etmemeye çalışın. Yoksa kopabilir. Dikkat edin kablolar birbirine değmesin. yok f konnektör nasıl bağlanır derken yalnış bağlayabilirsiniz. Güzelce bir pense yardımı ile sıktıktan sonra izole bant ile sağlamlaştırıyoruz. Sonra dan her iki ucu yaptıktan sonra kablonuzu bağlıyoruz.

F konnektör nasıl bağlanır sorusuna değindik. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Ayrıntılar için Ek'teki resmi inceleyebilirsiniz.