Uydu anten kablo değiştirme

Servis Bölgelerimiz

Çanak antenlerin en önemli sayılabilecek derece de parçası olan uydu anten kablosu seneler içerisin de bir çok hava koşullarına maruz kaldığından dolayı sık sık kontrol edilerek değiştirilmesi gerekir.


Bu uydu anten kablo değiştirme işlemini sizler de yapabilirsiniz dilerseniz de yakınız da bulunan anten antenci firmalarına da yaptırmanız mümkün. En kısa sürede uydu kablosunun değiştirilmesi için mutlaka ama mutlaka konuda ya uzman olmalısınız ya da uzman olan kişilerle çalışmalısınız.

Antenler özellikle çatıda veya evinden dış yüzeyin de olup kabloların uzak kaldığı bir noktadaysa şayet sakın denemeyin derim. Çünkü alışkın olmadığınız yüksekliklere çıkmanız veya gereğinden fazla uzanarak kabloya yetişmek istemenizden kaynaklanan sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kendi işimizi biz türkler olarak yapmayı çok severiz. önce bizler bir göz gezdirdikten sonra en sonra tamirciyi çağırma gereğini duyarız. Yani teknik servis gelmeden her tarafı kurcalamadan bırakmayız doğrucu.

Uydu anten kablosu nasıl değiştirilir?

Uydu kablolarının değiştirilmesi için ya bir top uydu kablosu almalısınız ya da kabloyu ne kadar kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Aksi taktir de uydu anten kablosu nasıl değiştirilir sorusuna yanıt ararken kablonuz ya çok aşırı uzun ya da çok fazla kısa gelebilir. Kablonun uzun olması sinyal düşüklüğüne neden olsa da kısa kalması da kablo ek yaparak kabloyu uzatmanız gerekebilir. Bu durumda hem iki yolu izlemeniz halin de ikisinde de yüksek gelen çanak anten sinyallerinin düşmesine sebep olacaktır.

Anten kablosu değiştirme

Anten kablosunu değiştirmek için elinizin çanak anten lnb kısmına yetişmesi gerektiğini unutmayın. eğer kablonuz çok uzaktaysa ve çanak anteni sökmeden yetişemem diyorsanız bırakın bunu uydu servis hizmeti veren firmaları yapsın. Ama elinizin yetişmesi durumun da değiştirmenizi öneriyoruz. her iki ucun konnektörle bağlayıp güzelce izole bant ile bağladıktan sonra uydu anten ayarını bozmadan ayarlayabilirsiniz. Uydu anten kablo değiştirme için bizi arayın.

Uydu kablosu hangi durumlar da değiştirilir?

Anten kablolarını alırken nelere dikkat etmelisiniz?

kaç farklı anten kablo vardır?

Bu anten kablolarının kaliteli olup olmaması neleri değiştirir?