Tv den görüntü gelmiyor

Servis Bölgelerimiz

Bu sorun çanak anten tamirleri gibi çok yönlü bir arızaya benzememektedir. Tv den görüntü gelmiyor ve ses sorunsuz bir şekil de gelmeye devam ediyorsa çanak anten ve receiver uydu cihanız da sorun olmamakla birlikte tek sorunun televizyonunuz da olduğunu unutmayın. Çok küçük bir ihtimal uydu alıcınız da olsa da bunu anlamanın çok basit bir yolu bulunmaktadır. Televizyonunuzun fişini çekin ve kumandanızdan kapatınız. Ardından televizyonun fişini takarak kırmızı veya sabit mavi ışığın sabit kalmasını bekleyin. Bu aşamada her hangi bir yazı ve Logonun ekrana gelip gelmediğini kontrol ediniz.

Ardında televizyonunuzun açma kapama düğmesine basınız. Sonrasında televizyonun açılmasını bekleyin. tv den görüntü gelmiyor ve hiçbir şekil de menü yazısı bile gelmiyorsa televizyon da sorun olduğunu anlamış olacaksınız. Yalnız televizyonun kumandasına bastığınız zaman her hangi bir yazı resim gibi bir şeyler açılıyorsa ve sadece ekrana görüntü gelmiyorsa uydu alıcınızı ve aradaki kabloyu kontrol ediniz. Bu sorun halen devam ediyorsa uydu servisi firmalarından yardım isteyebilirsiniz.

Eviniz de kullanmadığınız büyük olması ve görüntüsünün güzel aktarılmamasından dolayı bir köşeye atmış olduğunuz uydu alıcınız varsa şayet bunu kullanmanız da veya kafanıza göre bir uydu cihazı buluncaya kadar kullanmanızın hiçbir mahsuru olduğunu düşünmüyoruz. tv den görüntü gelmiyor fakat ses gelmeye devam ediyorsa ilk önce televizyon markasına göre yetkili servisleri ve ardından çözüm bulmadığınız takdir de özel servisleri de arayabilirsiniz.