Türksat uydu ekleme uydu düzenleme ayarları

Servis Bölgelerimiz

Uyduların ekleme ve düzenleme işlemleri kanalların çekebilmesi için en önemli noktalardan biridir. Türksat uydu ekleme ve uydu düzenleme ayarları için ezbere yapmak yerine burada anlattıklarımızı yapmanızı ve her hangi bir sorun ile karşılaşmanız halinde alt kısımda yorum bırakabileceğiniz bir alan varsa o kısımdan yardım almanızı rica ediyoruz. Televizyonlarda önceden eklenmiş olan bu özelliği her hangi bir problemden dolayı silmiş veya yanlış bir düzenleme ile hatalı kaydetmiş olabilirsiniz. Bazı televizyonlar da bütün sorunların ve yapılan yanlışlıkların tek çaresi cihazınızı fabrika ayarlarına çevirmeniz olabilir. Ama dikkat edin.

Eğer eski bir televizyon veya uydu alıcısı kullanıyorsanız uydu cihazını fabrika ayarlarına çevirmeniz ile ekran ayarları ve başka diğer var olan bütün ayarlar da sıfırlanacağından dolayı bozuk bir görüntüye veya bir daha ezbere olarak yapamayacağınız daha başka sorunlarla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle fabrika ayarlarını çok fazla kullanmamanızı tavsiye deriz.

Türksat uydu ekleme ve uydu düzenleme ayarları nasıl yapılır?

Kurulum ve anten ayarları kısmından uydular, uydu listesi veya uydu ekle seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneklerden her hangi birinin üzerine gelerek okey tuşuna basınız. Ardından aşağıda yer alan ayarlamaları ekleyin. Gerekli olan adımları yaptıktan sonra kaydet tuşu ile girmiş olduğunuz bilgileri kayıt altına alarak otomatik arama veya manuel arama seçeneği ile eklediğiniz uyduya kanalları ekleyebilirsiniz. Türksat uydu ekleme işlemi başarılı bir şekilde devam edebilmesi için mutlaka ama mutlaka diseqc ve lnb frekansı kısmına çok dikkat ediniz. Aslında burada belirtilen bilgilerin tamamı da çok önemli yalnız bu seçenekleri yanlış yapmanız halinde hiçbir şekilde kanal bulamaz veya bulduğunuz kanalları bir anda kaybedebilirsiniz.

Türksat 4a uydu ayarları

Uydu İsmi Türksat4a

Alt kısımda lnb frekansı Universal 9750 – 10600 seçeneğine getiriniz.

Bir altında alt frekans 9750

Üst frekans yazıyorsa 10600

Lnb gücü açık

Lnb voltaj yazan yere 13/18 seçeneği

diseqc 1.0 yazıyorsa oraya a veya 1

Diseqc 1.1 yazıyorsa orayı da kapalı


Uydu düzenleme nasıl yapılır?

Uydu ekleme işlemi nasıl yapılıyorsa Uydu düzenleme işlemi nasıl yapılır seçeneği de buna benzer bir şekilde yapılmaktadır. Az önce türksat uydu eklemek için uydu listesine giriş yapmıştınız. Şimdide aynı listede ise ekle kısmına tıklamak yerine düzenlemek istediğiniz uydunun üstüne gelerek düzenle seçeneğini tıklayın. Aynı şekilde burada yazılan bilgilerin tamamı doğru ise kayıt tuşuna basmayı unutmayın.