Türkiye uzay ajansı çok yakında kuruluyor

Servis Bölgelerimiz

Aylardır merakla beklenen türkiyenin uzay ajansının kurulması için meclise tasarı gönderildi. en kısa sürede maddelerin tartışılması, eksik olan veya fazladan gereksiz görülen maddelerin çıkarılıp eklenmesi bekleniyor. Bununla ilgili gereken çalışmaların yapılmasından hemen sonra yıllardır kurulaman ve merakla beklenen türkiye uzay ajansı kurulacak Allah'ın izniyle.


Şu anda dünyada varlığını sördüren çeş,itli ülkelerin uzay araştırmaları ajanslarından gerekli olan araştırmalar yapıalcak. bu ülkelerdeki uzay ajanslarının neye mal olduğu, tam olarak görevlerinin ne olduğu uzay araştırmaları için araştırmalar yapıalcak.

Türkiyenin uzay araştırmaları için bu eksik olan yönleri aslında geç kalmış bir karar olduğu görüşündeyiz. yıllar önce açılması beklenen bu kuruluşun ne yazıkki yıllar sonra daha yeni kurulmasını bekliyoruz. dünyadaki gelişen uzay araştırmalarının ardından uzayda söz sahibi olmak, geleceğin barış ve savaşları için gerekli yer edinme çabası güçlü ülkeler aransında olmak için uzayda söz sahibi olmak için gerekli olan maddeleri arasında olan uzay araştırmalarını nşhayet kuruyoruz.