Televizyonun rengi bozuldu

Servis Bölgelerimiz

Eski televizyonlar çok fazla arıza vermezdi ama nedense bu yeni alınan televizyonlar kendi kendine bozuluyor ve hiç memnun değilim diyenlerden misiniz? Televizyonun rengi bozuldu şikayeti sıklıkla rastlanan bir sorun olmaya başlandı. Eski televizyonlar nemli ortamda ve elektrik sorunları ile karşılaşılmadığı sürece kolay kolay bozulmazdı. Ya tüp biterdi ya da elektrik az gelir açılmazdı. Teknolojinin bizlere getirdiği yeni televizyonlar ile sorunlar da hem daha pahalı hem de zor olmaya başlandı. Yeni tvler de panel arızaları, kendiliğinden reset atma, kanalları silme, ekran bozulması, ana kartın arıza vermezi, uydulu televizyonlar da içinde ki uydu alıcısının bozulması sorunları ile sık sık arızaların olduğunu söyleyelim.

Ama bu sorunlar kesinlikle bir markada olmuyor. Her genelleme olarak yazılan bu yazıda tabi çok kaliteli markalar da yer almakta. Bu markalarda bile arızalar yaşansa da Televizyonun rengi bozuldu sorunları olsa da sıklıkla arızalan markalar da bulunabilir.

Televizyon da nasıl bir renk bozukluğu olduğu çok önemlidir. Ekranın siyah beyaz olması uydu alıcınız ile televizyon arasında ki kablodan veya kullandığınız uydu alıcısından kaynaklanıyor olabilir.

Ekran da birçok renkten oluşan bir renk karmaşası varsa şayet bu sorun muhtemelen ekranın bozulmuş olmasına veya bir darbe aldığı da söylenebilir. Bunun için bir teknik servis ekibinden yardım almanız gerekir.