Neden sinyal yok yazıyor

Çanak Anten Montajı

Televizyon da bağlı olan girişlerden bir hareketlilik ve veri aktarımı yapılmadığı zaman Neden sinyal yok yazıyor hatasını almış almanız çok normaldir. Bu hata ile karşılaşmanız durumun da uydu servisi firmalarından her hangi birini çağırmanız daha hızlı sonuç almanıza yardımcı olacağından bu tercihi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Yalnız bazı durumlar da uydu servisive çanak antenci firmalarına ulaşmanız çok zor olacağından dolayı kendiniz de bir şeyler yapabilirsiniz.

Özellikle şehirden uzak bir yerde yaşıyorsanız uydu servisleri veya evinizin ihtiyacı olan teknik servislere ulaşmakta güçlük çekebilirsiniz. Her ne kadar bir telefonla evinize gelseler de hemen gelmeleri biraz zaman alabilir. Bu konuda Neden sinyal yok yazıyor hatası ile karşı karşıyaysanız uydu alıcınızın televizyona bağlı olup olmadığını, anten bağlantısının doğru yapıldığını ve televizyon girişlerini değiştiren düğme ile oynamanız bu sorunu düzeltmenize yardımcı olabilir.

Televizyonda ki sinyal yok sorunu sadece çanak anten ile ilgili olmadığını unutmayınız. İnput veya source kısmından seçmiş olduğunuz giriş ile ilgili kabloların bağlantılarını kontrol ediniz. Her hangi bir değişiklik olmadığı takdirde uydu servisi firmalarını çağırmanız gerekebilir.