Merkezi uydu sistemi ayarı

Servis Bölgelerimiz

Yeni yayımladığımız bu makalemiz de merkezi uydu sistemi ayarı yapılması gerektiğini ve hangi durumlar da sorunun bir tek sizin daire de olup olmadığını anlayacağınız bir yazı paylaşıyoruz. Artık Binaların balkonun da yan duvarların da bahçeler de montajı yapılmış olan çanak antenlere yavaş yavaş veda etmekteyiz. Merkezi uydu sistemleri çoğaldıkça bu tür yerler de antenlerin hepsini sökerek sadece tek bir noktadan yayın aldıklarını biliyoruz. Dış cephe yaptırılırken çanak antenler genel de söküldüğünden dolayı sonrasın da herkesi tekrardan antenlerini balkona yaptırmalarının aksine merkezi uydu santrali yapılmasını tercih etmektedirler. Çünkü dış cephe yapımından sonra tekrardan aynı zaman da dış yüzeyin çanak montajı yapılırken tekrardan delineceği ve hatta anten ayağının sağlam bir şekilde yapılabilmesi için dış yüzeydeki köpüklerin anten ayağının geldiği yer de kesilerek montaj yapıldığını unutmayın. Merkezi uydu sistemi ayarı yapılabilmesi için antenin mutlaka elinizin altında olan bir yerde olması gerekir. Normal çanak antenlerde her türlü ayar yapılabilir yalnız bu durum merkezi santraller de değişmektedir.

Antenler köpükten dolayı dübel ve vidaların tutmayacağını düşünürsek dış yüzeyde genellikle köpük olan kısmın kesilip montaj yapıldığını söylemek isteriz. Bu nedenle her hangi bir yağmur veya kar yağışın da tekrardan dış yüzeyden su gireceğinden dolayı bunu tercih etmemekteyiz.

Merkezi uydu sistemi ayarı yapıldıktan sonra kanallarınızın kontrolünü sağlayabilir ve sorunun aynı şekil de devam ettiği gözlemlenirse farklı bir yerde de sorun olabileceğini unutmayın. Örnek vermek gerekirse merkezi uydu sistemleri olan binalar da genel olarak bakıldığı zaman eve gelen kabloların bozulduğunu ve bunu da çanak anten ayarı ile ilgili olabileceğini düşünenler vardır. Yalnız anten ayarından kaynaklanan bir durumda da anten ayarlamasının yapılması gerektiğini unutmayın.