Merkezi uydu santralinden kablo çekmek

Servis Bölgelerimiz

Ustalık gerektiren bir durum olmayan şeylerden biri de merkezi santralden anten kablosu çekmek olduğunu düşünmekteyiz. Merkezi uydu santralinden kablo çekmek için ilk önce merkezi uydu sisteminden evinize kaç metre kablo gideceğini hesaplamalısınız. Ardından bu kablonun nereden evinize ulaşacağını ve eski olan kabloların nereden gittiğini kontrol ederek sizler de aynı yerlerden kablonuzu gönderebilirsiniz.
Eğer kablolar binanızın dış tarafından gitmiyorsa ve bunun için özel bir yer düşünmelisiniz. Evin bacalarını kullanabilir, Tuvalet ve banyo havalandırma boşluklarını deneyebilir veya merdiven boşluklarından da anten kablonuzu çekebilirsiniz. Merdiven boşluğun da genel de iki kat arası bir iki kablonun geçebileceği delikler bulunur.


Bu deliklerden dikkatli bir şekilde evinize kablo çekebilirsiniz. Buradan kablo çekmek çok fazla yorucu olsa da uzun süre boyunca güneş ve yağmur görmeyen bir yerde olduğundan dolayı kablonuzun ömrünü uzatabilirsiniz.
Merkezi uydu santralinden kablo çekmek için santral de boş yer olmalıdır. Yoksa boş yeri bulunmayan bir sistemden kesinlikle kablo çekemezsiniz.
Pekiyi bu durum da ne yapacaksınız?


İkinci bir televizyon aldınız ve santrali kontrol ettiğiniz de boş yer olmadığını gördünüz. Bunun için üç tane seçenek var. Birinci olan seçeneği söyleyelim. 8 tane daire olduğunu düşünelim. Yalnız merkezi uydu santralin de 16 tane veya 24 tane kablo olduğunu düşünürsek her bir ev de birden fazla kablo olduğunu anlamına gelir. Kendi evin de sadece bir tane televizyon kullanıp bu da bana fazla geliyor asla ikinci bir televizyon almam diyen bir daire bulup onun fazla olan kablosunu tespit ederek evinize o hattı çekebilirsiniz.


İlave merkezi santral kurabilirsiniz. Bunun için de en az 350 Lira gerekebilir. Bu bana çok fazla maliyetli olur derseniz bireysel kendi şansınıza ait bir çanak anten kurabilirsiniz. Bunun için de ortalama an kablosu hariç 120 – 150 lirayı gözden çıkarmalısınız.
--------------