Merkezi uydu santrali yer değiştirme

Servis Bölgelerimiz

Merkezi uydu santrali genel olarak daire kablolarının toplanmış olduğu yerde olur. Böyle bir yeri seçerken çok dikkatli olmalısınız. Yoksa Merkezi uydu santrali yer değiştirme zorunda kalabilirsiniz. Burası merdiven başlarında olabilir. Çatı arasında, su almayan balkonlar da veya asansör yerlerinde de olduğu görülmüştür.

Hatta bazıları işi abartarak küçük bir kabin ile direk olarak çatının üstüne de koydukları görülmüştür. Böyle yapılan merkezi santrali dilediğiniz kadar sudan korumaya çalışın yine de su almaktadır. Bu santralin bir iki yıl içerisin de tamamen pas için de kaldığını ve bundan dolayı da tek tek arızalar meydana geldiğine şahit olduk.

Merkezi uydu santrali yer değiştirme kimler yapar?

Merkezi uydu santrali yer değiştirme işlemi karışık bir işlem olduğundan dolayı uydu servisleri ile görüşme sağlayarak konu ile ilgili detaylı yardım alabilirsiniz. Bu durumda komple merkezi santral kurulumundan alınan ücretin neredeyse birebir aynısı alınır. Çünkü yer değişikliği tamamen sıfırsan yapılan bir sistem ile birebir aynı zorluk derecesindedir. Hatta eski olan ve karmaşık kablolar içinde olan santralin yer değişikliği sıfırdan komple bütün her şeyin bağlantılarını yapmaktan daha zordur.

Merkezi uydu sistemleri çok fazla kablo girişi bulunan sistemler olduğundan dolayı ilk önce montaj yapılmadan tam olarak bir daha değişmeyecekmiş gibi karar vermiş olmanız gerekir. Bazı nedenlerden dolayı yerini değiştirdiğiniz de neredeyse bütün kabloların kısa geleceğini veya hepsinin uzun geleceğinden dolayı tek tek kesilmesi gerektiğini unutmayın. Uzun gelmesi pek bir problem teşkil etmez sizler için ama kısa gelmesi olumsuz sonuçlar doğurabilir. Uydu anten kablolarına ek yapabilirsiniz. Ek yapma aparatlarını kullanarak veya doğrudan da elektrik kablolarını bağlar gibi bağlantılar yapabilirsiniz. Yalnız unutmayın her bir ek bağlantısı yaptığınız da sinyal seviyesi azalacağından mümkün olduğu kadar tek bağlantılı kablo kullanınız.