Mars'ta Minikent kurma hayalleri başlandı

Frekans Haberleri

İnsanlığın uzay merakı gitgide artıyor. Buna en çokta ay'a gitmek isteyen veya marsa gitme hayalleri hep en önde gelmektedir. Birleşik arap emirlikleri Minikent ismini vermiş olduğu küçük şehir isimli bir kent mars gezegenine kurmayı hedefliyor.


Önümüzdeki 100 sene için de bu hayallerini gerçekleştirmek istediklerini ifade eden yetkililerin yüzü bakalım gülecek mi? Bu hayallerine kavuşabilecekler mi bakalım merak ediyoruz. Uzaya ilk olarak robot göndermek isteyen uzay bilimleri uzmanları çok uzun yolculuğun nasıl geçeceği merak konusu.

uzaya giden astronotlar neden mars'a gidemiyorlar?

Mars gezegeni dünyamızdan 204 milyon kilometre dünyamızdan uzak olduğu ve dünyadan uzak noktası 400 milyon kilometre olduğu tespit edilmiştir. Bununla ilgili olarak bir insanın bu mesafeyi nasıl geçeceği veya buaraya giden uzay aracının ne türde bir yatıt ile oraya varacağı şu an için bulunmuş değil. geçtiğimiz aylarda bu yolculuğu gerçekleştirme kararını alan bir şirketin açıklamış olduğu haberleri şu anda gibi aklımda.

Şirket şöyle demişti. İnsan ilk önce dondurulacak ve içine bir sıvı yerleştirilecek. ardından burun sıvı ile beslenecek. ölmeyecek uyumuş gibi olacak ve marsa yaklaştığı anda yavaş yavaş uyandırılacak. ardından hem bu süre de yolcu birşey hatılamıyor olacak (ve belkide ne çabuk geldik diyecektir. :=)) )