Lnb değiştirme, Lnb montajı nasıl yapılır?

Servis Bölgelerimiz

Eviniz de şu anda çalışan bir adet televizyonunuz var ama bir tane daha televizyon aldınız ve bu televizyonu çalıştırmak için ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Bunun için ikinci bir çanak anten almanız gerek kalmadan şu anda çalışan televizyonunuzun çanak antenini kullanarak yeni aldığınız televizyonu çalıştırabileceksiniz. Bunun için şu an da kullanılan lnb değiştirme işlemini yapmanız gerekmektedir. Bireysel bir çanak anteniniz var bu antenden sadece bir tek kablo çıkışının çıkmış olduğunu düşünürsek bir adet ikili yani 2 çıkışlı lnb kullanacağız.

Lnb montajı nasıl yapılır?

İlk olarak düşüneceğiniz şeyin güvenlik önlemlerini nasıl alırım? Düşüncesi olması gerektiğini sakın unutmayın. Bu işlemleri yapabilmeniz için çanak anteninizin tehlikeli olmayan ve lnb kısmına hiç zorlanmadan elinizin yetişmesi durumun da yapabilirsiniz. Eliniz yetişmezse ve lnb değiştirme için anteni sökmek zorunda kalacağınız bir durum da uydu servisi hizmetlerini veren firmalarla görüşmeniz en doğru olan seçim olacaktır.

Yeni aldığınız ikili lnb ve tornavidayı yanınızda hazır ederek Lnb montajı nasıl yapılır? Sorusunun anlatımına geçiyoruz. Lnb kelepçesinin üstündeki vidaları yavaşça sökelim. Birbirini tutan vidaları kaybetmemeye çalışın. Tek çıkışlı olan lnb boşa çıkacaktır. Kelepçeyi kırmadan onu çıkartıp yeni aldığınızı yerine takınız. Ardından tek çıkışlı lnb de takılı duran kablonuzu yenisine takın ve ikinci televizyon çıkışına da yeni aldığınız kablonuzu takınız. Sonra da kabloyu yeni televizyona çekerek ikinci televizyon için lnb değiştirme işlemini başarılı bir şekilde yapmış olacaksınız.