​Kendinden uydulu televizyon nedir?

Çanak Anten Montajı

Birçoğumuz reklamlar da ve televizyon markalarına ait olan stantlara gittiğimiz dahili uydu alıcılı diye özellikler okuruz. Kendinden uydulu televizyon nedir konusunu bugün sizlere açıklamak istedim. Özellikle televizyonunuzu değiştirmek istiyorsanız herkes gibi hemen ilk olarak bir alışveriş merkezine giderek televizyonlar arasına şöyle bir gezinti yaparız. Nasıl markalar mevcut? Tasarıları nasıl ve bu fiyat aralıkları neye göre değişiyor inceden inceye bakar test eder ve fikir sahibi olmaya çalışırız. Teknolojiye meraklı biri değilseniz o zaman televizyon almadan önce mutlaka televizyondan az çok anlayan birileri ile mağazaya gitmeniz daha iyi olur.

Çünkü her televizyonun kendine has bir ekran kalitesi, kontrast derecesi, özellikleri, internete bağlanabiliyor olması ve ayrıca şu andaki konumuz olan kendinden uydulu bir cihaz olması gerekir. bütçenizi çok fazla zorlamadan bir model seçmeniz daha iyi olacaktır.

Dahili uydu alıcılı televizyon nedir?

Uydu cihazlarını veya İngilizce terim olan receiver bilmeyen yoktur sanırım. İşte bu uydu alıcılarını televizyonları üretirken içine yerleştirilmiş halini düşünün. Sizler dahili kendinden uydu alıcılı televizyon aldığınız da sonradan bir uydu cihazı alıp takmanıza gerek yok. Çanak antenden gelen uydu kablosunu televizyon arkasında yer alan satelite in yazan yere anten kablonuzu takmanız yeterlidir. Aynı şekilde kullandığımız uydu alıcısının arkasında yer alan girişe benzemektedir. Diğer bir giriş ise karasal anten yeridir. Buraya kabloyu takarsanız uydu kanallarınız çekmeyecektir. Zaten giriş yerleri farklı olduğu için normal f konnektörü takamazsınız.

Kendinden uydulu televizyon nedir sorusuna yanıtları ararken güzel bir kolaylık olduğunu özellikle vurgulamak isterim. Tek bir kumanda özerinden HD yüksek kaliteli görüntüleri izleyebilirsiniz. Özellikle bazı televizyon modellerinde TKGS özelliği de var. Bu özellik sayesinde televizyonunuzu açtığınız da otomatik olarak sizden habersiz bir şekilde Türksata bağlanıp yeni kanal olup olmadığını kontrol eder. Eğer yeni kanallar varsa hemen o kanalları indirir ve silinen frekansı değişen kanallarda varsa onları da listeden silerek ekrana örnek olarak ''28/07/2018 tarihli güncel kanal listesi'' diyerek sizlere kanalların güncellendiğini haber vermektedir. İster bu özellikte bir televizyon almak için mutlaka televizyon özellikleri arasında dahili uydu alıcılı televizyon ve artı olarak TKGS özelliği yazması gerekir.