İstiklal sokağı anten ayarı

Çanak Anten Montajı

Türkiye ve dünya da olmak üzere neredeyse bütün uydular da her gün uydu listesine yeni bir kanal eklenirken eski kanallardan biri de kapabilmektedir. Kapanan kanalların büyük bir çoğunluğu çok fazla ünlü olamamış yani tanınmamış olan kanallardan ibarettir. İstiklal sokağı anten ayarı bu konu da sizleri bilgilendiriyor. Kapanan kanalların yerleri elbette boş kalmamakla beraber aynı şekilde farklı kanalların da bu kanalların frekansların da yayın yapma ihtimalleri elbette çok yüksektir. Normal fazla hiti izleme sayısı olmayan frekansları pek tercih edilmez. Ama daha önceden çok fazla izlenen ama son zamanlar da çok izlenemediğinden dolayı reklam da alamayan kanalların yerlerine hemen farklı bir kanal geçebilmektedir. Böyle olduğu zaman kanal listenizde farklı bir kanal ismi olmasına rağmen kanalı izlemeye kalktığınız zaman farklı bir kanal ismi ile karşılaşabilirsiniz. İşte bunun nedeni daha önceden burada olan kanalın taşınması veya kapanması söz konusudur.

Kanal ismi nasıl değişir?

Listede farklı bir isim çıkıyor ama kanalın yayınları farklı ise bunu elbette düzeltebilirsiniz. Yapmanız gerekenleri şöyle bir tarif edelim isterseniz. Televizyonun uzdan kanal aramasını yapabiliyorsanız ilk önce bulunduğunuz kanalın frekansını yazınız. Bazı televizyonlar da kanalları değiştirdiğiniz de alt kısım da frekans ve sembol oranlarını göstermektedir. Bunları bir kenara not alınız. Sizin televizyonunuz da böyle frekans isimleri çıkmıyorsa kanalın yeni ismini internete yazıp ardından da frekansı gibi terimler kullanırsanız yeni frekansını bulabileceksiniz. Şimdi manuel arama kısmına giriniz. Sonra bu yeni aldığınız frekansı giriniz. Aynı frekans var uyarını alırsanız o frekansı bulmaya çalışmalısınız. Ama uyarı vermezse (bazı markalar uyarı vermeden direk ekler) hemen arama tuşuna basınız. Doğru bir şekilde yapıyorsanız kanallar eklenecektir. Sonrasın da o ismi değişik olan kanal ile yeni kanalın yerini değiştirip işlemi bitirebilirsiniz.

Farklı bir yolu da otomatik arama yaparak bütün kanalları güncelleyebilirsiniz. Yalnız dikkat edin bazı televizyon markaları kanalların hepsini silmeden arama yapmanıza izin vermez. Eğer böyle yaparsanız kanalları bulamayabilir ve kanalların hepsini yine tek tek sırasına koyabilirsiniz. Yapamadığınız bir konu da İstiklal sokağı anten ayarı telefon numaralarını aramanız yeterlidir.