Hükümetler sokak çanak antencisi

Çanak Anten Montajı

Yaşadığımız bölgeler ile ilgili bir çanak antenin aslında çürümeden kırılmadan ve kolay kolay bozulmadan kullanabilme ömrünü yansıtmaktadır. Sokakların da çocukların hemen hemen her gün top oynandığı bir mahalle de oturuyor ve çanak anteniniz binanın çatısında değil de farklı bir yerde olduğunu düşünürsek her sene bir tane çanak anten alabilme ihtimaliniz vardır. Hükümetler sokak çanak antencisi bu konuda çok fazla şikayette bulunmasından dolayı maalesef çocukların top oynamasına ve çanak antenlere çarpmasını engellemek amacı ile yürütülen her hangi bir çalışma söz konusu değildir. Anten güzel yöntemlerden biri ya çanak anteni evinizin çatısına koyacaksınız ya da, en üst katın balkonuna da olabilir. Yetişilmediği yerler de antenlerin kırılması daha da zor olacaktır. Sadece çocukların topları elbette antenleri kırmamaktadır. Bu bahsettiğimiz örnek genel de büyük şehirler de olur. Yapılaşma parkların ve sosyal faaliyet alanlarının yok olmasına neden olmasından dolayı maalesef sokaklar tercih edilmektedir.

Antenler en çok nasıl bozulur?

Az önce de verdiğimiz örnekte olduğu gibi çocukların top oynadığı sınırlar içerisinde bulunan antenler, kar yağışının fazla olduğu bölgeler, (burada duvar veya balkonlara yapılan anten montajı, çatının üzerine düşen buz ve kar kütleleri çanak antenin üzerine düştüğüm zaman hem ayarını bozmakta hem de anteni kırmaktadır). Fırtınaların çok fazla olması, bu tür yerler de genel olarak çanak antenlerin daha fazla bozulduğu bölgeler anlamına gelmektedir.

En çok bozulan çanak anten malzemesinin anten kablosu olduğunu ve çanak anten kırılmalarının da sık sık yaşandığını tespit etmekteyiz. Genel de binaların dış yüzeylerinden sarkan anten kablolarının genel de daha fazla bozulduğuna şahidiz. Çünkü birazcık bile olsun rüzgarlar da sallanıyorsa anteniniz ya bu sallanıp ta duvara sürten yerden kesilip içine su girecek ya da iç taraftan görülmeyen bir yerden arıza verecek demektir. Bu nedenle binanın dış yüzeyinde kablo olsa bile Hükümetler Sokak çanak antencisi veya farklı kişilerin anten kablosunu çekmesi ile birlikte sallanmaması için bazı formüllerin de uygulanmasını isteyebilirsiniz.