Hodbird çanak anten montajı

Çanak Anten Montajı

Eskiden beridir çift çanak anten alışkanlığı vardır birçok bireyde. Çift çanak antenlerden biri mutlaka türksat 42e olmak üzere ikinci bir anten yönü ise hodbird çanak anten montajı yapılan uydu antenidir. Bu uydu yönüne doğru anteninizi çevirirseniz Avrupa yayınları diye söylenen ve dünyaca ünlü olan bazı televizyon kanallarının televizyonlarını izleyebilirsiniz. Aynı anda hem türksat anteni hem de hodbird anteni için tek bir uydu anten kablosu üzerinden yayın alabileceksiniz.

Çatınız da iki tane çanak anten varsa bunlardan biri türksat biri de digitürk çanak anten yönüne çevrilen bir antene sahipseniz bu anteni çevirerek hodbird çanak anten montajı için sadece anten yönü çevrilmesi gerekir hepsi bu.

Hodbird anten ayarlama

Avrupa'nın yayın yaptığı uyduda ihtiyaçlarınıza göre birçok kanal bulunuyor. Mesela şu an da ülkemizde bulunan suriye, ırak, rusya, Japonya gibi ülkeler de yaşayan milletlerin televizyon kanalları bu uyduda yayın yapmaktadır. Hodbir anten ayarlama için en kısa süre zarfı içerisin de hemen kapınıza geliyoruz.

Anten ayarlarını kendiniz yapmak mı istiyorsunuz? Bunu yapabilmeniz için televizyonu çatıya çıkarmanız gerekir. Veya bir kişinin televizyon karşısın da kalması ve sinyal gücü yükselince sizlere haber vermesi gerekir. Fakat işin bazı püf noktaları bulunuyor bunları ezbere ve çok iyi bilmeniz gerekir. Yoksa yayını kesinlikle alamaz ve hodbird çanak anten montajı için de tekrardan servis çağırmanız gerekecektir.