Hd uyumlu lnb, Full hd lnd var mı?

Servis Bölgelerimiz

Günümüz de görüntü ile alakalı olan herşey de hd, 4k, ultra hd, 3d gibi terimler yazılmaya başlandı. Bu terimler genel olarak uydu alıcıların da, uydu antenlerin de, televizyonlar da, hd uyumlu lnb modellerin de, sıradan bir hd kablosun da bile bunlar yazmaktadır. İşin kafa karıştıran yönleri aslında buralarda yazılan yazılardan gelmektedir. Normal bir hdmi kablosun da bile hd, 3d yazmaktadır. Ama aslında hdmi kablosu veya skart kablosunun hd uyumluluk açısından hiçbir tutulur payı yoktur.

Bazı firmaların özel olarak üretmiş olduğu gerçek gold altın uçlu kablolar tabii ki üretiliyor ve bunlara kimsenin bir şey dediği yok, yalnız ister gold altın uçlu olsun ister sıradan olsun hd yayınını yine de aktarmaktadır. Gold uçlu ile sıradan olan hdmi ve skart kablosu arasında görüntü kalitesi farkı vardır ve çok dikkatli bakıldığı zaman açık ara belli olur ama iki kablo da aktarım sağlamaktadır.

Hd uyumlu lnb gerçekten var mı?

Google üzerinden yapılan aramalarda çok fazla ilgi çeken bir konu olduğu anlaşılıyor. Çok eskiden kalma bir lnb ile hd uyumlu bir televizyonun da kullanılmasının hiçbir zararı yoktur. Eski lnb bile olsa yine de bu hem hd uyumludur hem de dilerseniz 4K ULTRA HD kanallarını bile izleyebilirsiniz. Hd uyumlu lnb arıyorsanız dilediğiniz uydu servisi olan yerlerden birine lnb istiyorum demeniz yeterlidir. Çok fazla kafanız karışmadan hd uyumlu mu değil mi sorularına takılmadan içiniz rahat bir şekil de çanak anten tamirlerinizi yapabilir ve normal bir lnb ile görüntü aktarımını gerçekleştirebilirsiniz.