Eski televizyona uydu bağlamak

Servis Bölgelerimiz

Hiç kullanmadığınız bir televizyonunuz var ve bu Eski televizyona uydu bağlamak için ne yapmanız gerektiğini mi bilmiyorsunuz? İlk önce bu televizyonun yan tarafını ve arka tarafını iyice bir kontrol etmenizi öneriyoruz. Hangi çıkışların veya kaç yerden kablo soket giriş yerlerinin olduğuna iyice dikkat etmelisiniz. Bu önemli konuyu detaylı olarak inceleme yapmadan ezbere olarak uydu cihazı alırsanız bu cihazı yüksek ihtimalle geri verme veya değiştirme zahmetin de bulunacağınızdan önceden kontrol etmenizi istiyoruz.

Bazı eski televizyonlar da sadece anten girişi bulunur. Buraya ister normal çatı antenini isterseniz de uyduyu bağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken anten çıkış özelliği bulunan bir uydu alıcısını almak. Yeni minik uydu alıcıların da bu giriş olmadığından kasalı ve büyük olan uydu alıcıların da genellikle bu çıkış olduğundan dolayı bunu tercih edebilirsiniz.

Haklısınız eski televizyona uydu bağlamak zor olsa da hiçbir şey yapılamaz değildir ve sabırla bunları uygulayın. Hem televizyona hem de uydu alıcısına bağlayarak televizyonun normal 1, 2, 3, diye yazan kanal değiştirme seçeneğinden kanallarınızı değiştirdiğiniz de uydu yayınının açıldığını göreceksiniz. Eğer kanalların bitinceye kadar değiştirdiniz fakat her hangi bir kanal açılmadı. O zaman da televizyonunuzun karasal anten kanal tarama kısmından kanal aramasını yaparak bulunan kanalı istediğiniz numaraya kayıt edebilirsiniz. Eğer yine de kanal aramasından sonra bile kanal açılmıyorsa uydu alıcısını ve aradaki kablonuzu kontrol ediniz.

Sarı, Kırmızı ve beyaz yerdeki girişlere takma

Eski televizyona uydu bağlamak için televizyonuz da başlıkta da belirttiğimiz üzere sarı kırmızı beyaz girişleri varsa buraya takmanız doğru seçenek olacaktır. Alacağınız uydu cihazın da s kart çıkışı varsa bir ucun da s kart çıkışı diğer bir ucun da sarı kırmızı ve beyaz olmak üzere üç ayrı soket bulunur. S kart tarafının uydu alıcısına üç ayrı kablo girişi bulunan yeri de televizyonunuza takarak ve en önemlisi televizyonunuzdan bu girişi seçerek izleyebilirsiniz.