Dsmartın bazı kanallarından ses çıkmıyor

Çanak Anten Montajı

Genel de televizyon da sinyal sorunları meydana gelir. Ama alışık olmadığınız bir konu oluştuğun da mesela; Dsmartın bazı kanallarından ses çıkmıyor gibi bir problemi ilk defa duyup şaşırmış olabilirsiniz. Bundan dolayı ne yağacağını bilememenin vermiş verdiği garip tepkileri verebilir ve acaba bu konuda bana kim yardımcı olur diyerek arayışlar içerisine girebilirsiniz. Yaklaşık olarak aranan kişilerin en başında uydu servisleri ve d-smart müşteri hizmetleri ilk olarak akla gelen kişilerdir. Dsmart müşteri temsilcisine ulaşmak biraz daha zahmetli olduğundan dolayı seçeneklerden en yakın olanı uydu servisleri firmalarıdır.

Dsmartın bazı kanallarından ses çıkmıyor yerine bütün kanallardan ses çıkmaması sorunu olsaydı çok daha iyi olurdu diye düşünebilirsiniz. Çünkü seslerin çıkmaması ya televizyon ile ilgilidir ya da kablodan diye düşünmeniz elbette çok doğru olan bir seçenektir. Yalnız sadece birkaç kanaldan çıkması da bilmeyen kişiler için içinden çıkılmaz olarak adlandırılabilir. Dsmartın bazı kanallarından ses çıkmıyor sorununun çözümüne tam olarak ulaşmak için öncelikle hangi kanallar da ses olmadığını iyice anlamaya çalışın.

Dsmart ses arızası nasıl yapılır?

Bu kanallar her zamandan mı ses vermiyor yoksa bazı zamanlar mı böyle olup olmadığını kontrol ediniz. Şimdi ses çıkmayan bir kanalı açınız. Ardından dsmart kumandasından DİL, AUDİO VEYA DİL SEÇENEKLERİ tuşuna basınız. Burada bu tuşa basıldığı zaman İngilizce, Almanca Türkçe gibi ses dilleri çıkabilir. Eğer bunlar çıkarsa Türkçe seçeneğini işaretleyerek Ok veya kaydet tuşuna basınız. Bu durum da mutlaka televizyondan ses gelecektir. Sizler bu kanal açıkken Türkçe de İngilizce yaptınız ve sonra da geri Türkçe dil seçeneğine gelmeden oradan çıktınız. Daha sonradan da oynatılan bir programın hali hazırda Türkçe dil seçeneğinden başka bir dil de olmadığı için doğal olarak İngilizce seçeneğinde ses çıkmamaktadır. Dsmartın bazı kanallarından ses çıkmıyor problemini en hızlı bu şekilde çözebilirsiniz.