D-Smart çanak anten uydu ayarlama ve montajı

Uydu Servisi Hizmetleri

D-smart ile yapılacak olan işlemlerinizi bizlerden yaptırabilir ve anten ayarlaması için yardım isteyebilirsiniz. Belgesel kanalları, spor kanalları, sinema ve dizi film kanalları d-smartta. D-smart üyeliğine geçmek istiyorsunuz fakat eviniz de ikinci bir d-smart çanak anten montajı yaptıracak yer mi yok? nasıl yapacağınızı mı düşünüyorsunuz?


Çok fazla düşünmenize ve üzülmenize gerek yok. Çünkü dsmart dijital platformu türsat 42E çanak anteninden yayın yapmaktadır. Yani normal uydu alıcılı televizyonunuzda bir kanala bakmak istediniz ve anten kablosunu televizyonunuza veya normal uydu alıcınza taktığınız da türk kanalları çalışacaktır. Aynı zaman da canınız istediği zaman tekrardan dediğimiz gibi önceden dsmart çanak anten montajı yapılmadan aynı kabloyu dsmart cihazına taktığınız anda bu sistem de çalışacaktır. Yayınları daha kaliteli ve donmadan izlemek için çanak ayarının iyi olması gerekir.

D smart çanak anten ayarlama

Hd olmayan bir uydu alıcısı kullanıyorsanız anten ve lnb ayarları bozuk olsa da muhtemelen kanallarınızda pek gidip gelme olmayacaktır. D smart anten ayarı yapılmadan sağlıklı bir şekilde izlemek mümkün değildir. Yalnız D-smart sistemi olan bir ev de kanallar çekmeyebilir. Hatta bu durumu şöyle değerlendirebilirsiniz. Aynı bina da ortak çanak anten kullanıyorsunuz ve bir sabah baktınız ki televizyonunuz çalışmıyor. Yalnız eviniz de ikinci bir televizyon olduğundan dolayı çanak anten de bir seşy olmadığını düşünüyorsunuz, çünkü normal uydu alıcısı olan televizyonun çalıştığını görüyorsunuz. Diğer komşulara sorduğunuz da problem yok yanıtı ile karşı karşıya kalırsınız. Eve gelen kablo hattında sorun olduğuınu ne kadar düşünseniz bile d smart çanak anten ayarı yapılması gerektiğini unutmayın.

D-smart çanak anten montajı yapılırken en yüksek sinyal seviyesine yükseltilir ve dsmart frekansları da artı olarak kontrol edilir. antenin yamuk olmasından dolayı bazı frekanslar gelmezse şayet kanallar da sorun yaşamamak için çanak anten değişikliği yapılmasını önermekteyiz.