Çanak antene iki kablo nasıl bağlanır?

Servis Bölgelerimiz

Çanak antene iki kablo nasıl bağlanır? B unun için mutlaka ilk önce güvenlik önlemlerini almalısınız. Eğer kendiniz yapacaksanız daha fazla dikkatli olmalı ve bundan dolayı da yapmadan önce bir kez daha düşünmelisiniz. Çünkü çanak antenlerin montajı yapılırken yer itibariyle öyle herkesin dokunabileceği yerlere kurulum yapılmadığından dolayı yetkili olmayan ve daha önce hiçbir şekilde çanak antenlerin ayarını veya montajını yapmamış kişilerce dokunulması tehlikeli olacaktır. Bundan sebeptir ki eğer her hangi bir işlem yapacaksanız hem daha fazla masraf çıkarmamak hem de daha iyi sonuçlar alabilmeniz için mutlaka bir uydu servisi firması ile görüşme sağlayarak randevu almalısınız.

Eğer çanak antenden gelen tek çıkışlı lnbdeki kabloyu ikiye bölmek mi sizin amacınız yoksa çift çıkışlı lnb kullanarak iki kablo mu çekmek istiyorsunuz?

Uydu kablosunu ikiye bölmek

Dilerseniz iki seçeneği de açıklayalım. Çanak antenden çıkan tek kabloyu yaklaşık olarak iki metre kalacak şekilde veya size nasıl kolay geliyorsanız o şekilde kesiniz. Ardından ikinci olarak bağlayacağınız kabloyu yanınız da hazır duruma getiriniz. Sonrasın da hem çanak antenden gelen kabloyu hem de eve giden kablonun ucuna konnektör uç takınız. Kabloların şase yapmasına özen gösteriniz. Sonrasın da 3 çıkışlı birleştirici aparat yardımı ile çanak antenden gelen kabloyu bir yere, eve giden eski kabloyu bir yere ve yeni aldığınız kabloyu da bir yere takınız. Üç tane kablo ucunu bağladığınız da takılmayan her hangi bir uç kalmaması gerekir. Eğer kalıyorsa yanlış aparat almış olabilirsiniz. Çanak antene iki kablo nasıl bağlanır sorusu için aradığınız cevap bu değilse aşağıda verdiğimiz ikinci örnek için de bakabilirsiniz.

İkili lnb takarak kablo çekmek

Çift çıkışlı lnb takmak için lnb kelepçesinin üst tarafında ki küçük vidaları gevşetelim. Ardından eski lnb çıkararak yeni aldığınız lnb yerleştiriniz. Sonrasın da eski lnb nasıl duruyorsa yenisiniz de aynı şekilde yamultarak veya düz şekilde takmalısınız. Ardından yeni aldığınız anten kablosunu bağlayınız. Sonra da eski söktüğünüz kabloyu da bağlayarak evin için gerekli kontrolleri yapabilirsiniz.