Çanak antenci, Uyducu

Çanak Anten Montajı

Neredeyse herkesin evin de bulunan çanak antenler bir çok televizyon kullanıcısının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Kısa bir süre içerisin de eski karasal çatı antenlerin den kurtulan kişiler şu anda çok daha farklı bir görüntüye sahip olan televizyonları izlemektedir. Eski zamanlar da çanak antenci bulmak çok zordu. yerleşim yerlerin den uzak olduğumuz köyler de neredeyse kimse anlamıyordu. Herkes kendi çabasıyla günlerce uğraş verdikten sonra ancak ayarlaya biliyordu. O da çok fazla yüksek seviyeye sinyal durumunu da getiremezlerdi. Çünkü ellerin de her hangi bir sinyal bulucu yoktu.

Çatıya çıkartılan televizyona görüntü geldiği esna da vidalar sıkıştırılırdı. Zayıf sinyali olan bir kanalı ayarlama gibi bir düşünce yoktu o zaman. Sonradan küçük bir hava bozukluğun da derhal sinyaller kesilirdi. Aslın da köyler de çanak anten yani çanak antenci işi yapan kişiler başka bir uyducunun çanak anten montajı yaparken nelere dikkat ettiklerini görselerdi çok daha iyi yaparlardı buna inanıyoruz yalnız şartlar bunu getirdiğinden dolayı, hiç yoktan iyidir mantığı ile hareket ediliyordu.

Uyducu antenci

Bu köyler de hem işini yapıp hem de çanak anten ayarlamasını yapabildiği için milletten hiç bir ücret bile talep etmeden herkesin çanak antenlerini ayarlıyorlardı. Bir nevi popüler mi desek, vazgeçilmez mi desek!... Uyducu firmalarına şu an da dilediğiniz zaman ulaşabiliyorsunuz. Anında hemen hemen hepsi de gün içerisin de hizmet vererek sorunun çözümlemesini yaparlar. Bazı firmalar da aynı gün gelen siparişleri bekletirler ve bir sonra ki gün için randevu müşteri formu oluştururlar. Burada .çok fazla rağbet görenler arasın da aynı gün de giden uyducu firmalarıdır.