Çanak anten rüzgar da sallanıyor

Çanak Anten Montajı

Televizyonların kış ayların da ne de çok sorunları oluyor değil mi? Yağmur yağar çekmez, fırtına da sallanır gidip gelir, Rüzgarlı hava da devrilir, Kırılır, kar yağar asla çekmez, kar erimeden müdahale edilmez, kar da uyducu gelmez Bu sorunlar gittikçe çoğalmaya başlanır ve istediğiniz kadar uzatılabilir. Özellikle Çanak anten rüzgar da sallanıyor sorunu da başlı başına önemli bir sorun olduğunun altını kalın olarak çizmeliyiz.
Fırtınalı bir gün de antenleriniz özellikle yüksek bir binada ve önü çok fazla açık bir alandaysa eskimiş olan veya paslı olan anteniniz fırtına da uçup gidebileceğini de unutmayın. Çanak antenler anten direkleri yüzünden sallanmaktadır. Normal olarak kısa ayaklarla yapılan montajlardaki çanak antenler sallansa bile sinyal kaybının yaşanmaması gerektiğini söyleyelim. Eğer anteniniz yeni ise mutlaka bir sinyal düşüklüğü vardır ki buda önemli bir sorundur. Normal havalar da bile az çok çekmeyen kanallar elbette ki Çanak anten rüzgar da sallanıyor olsa neredeyse bütün kanalların gideceği de normal olan bir sorun olur.
Çanak anten rüzgar da sallanıyorsa bu anten bir çatı anten direği ile bağlantı yapıldığı için sallanıyorsa bu durum da sadece anten ayarını yaparak bu sorunu düzelmiş olamazsınız. Direklerin sallanmaması için mutlaka kısaltılması gerekir. Eğer anten direklerini kısaltacak bir durumunuz yoksa inşaat teli alarak iki katlı hale getirerek anten direğinin üst tarafına bir ucunu bağlayarak diğer bir ucunu da yaklaşık 5-6 metre uzunluğu olacak şekil de keserek çatının çivisine veya bacasına sağlam ve gergin bir şekilde bağlamalısınız. Aynı işlemi o bağladığını telin karşı tarafına yapalım. Sonra çok daha fazla sağlam olmasını istiyorsanız üç taraftan Çanak anten rüzgar da sallanıyorsa bağlamalısınız. Üç tarafı da eşit paylar ile yapılırsa çok daha sağlam olacaktır. Bunu yaparsanız televizyon sinyaliniz kaybolacaktır. Mutlaka bir uydu servisi firmasından yardım almalısınız.
da karlı çıkacağınızın altını çizeriz.