Çanak anten bakımı

Servis Bölgelerimiz

Bütün her şeyin bakıma ihtiyacı olduğundan dolayı bir süre sonra ne olursa olsun bir balına bırakıldığı zaman bakımsızlıktan çöken, bozulan, kopan, çalışmayan şeyler görürsünüz. Bu ister insan hayatında rol alan elektronik malzemeler olsun, ister tabiattan bir parça ve ya da en önemlisi bir insan olsun durum yine de değişmemektedir. Her bir şey bakım istemektedir. Çanak anten bakımı için de mutlaka bir iki sene de bir çanak anteninizi, uydu anten kablonuzu ve lnb kısmına bakım yapmalısınız. Bunu yapmadığınız zaman bir süre sonra kanallarınız da gidip gelme veya tamamen gitmeler oluşabilir. Mesela kablonuz binanızın dışından sarkıtılmış bir şekil de televizyonunuza bağladıysa bu kablonun sağlam olup olmadığını ve ister kapı pencere kenarların da ister duvara sürtülen yerde kesilmiş veya çatlak olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Çanak anten bakımı için ister sizler yapabilir dilerseniz de bizleri arayarak birçok şeyden faydalanarak en hızlı bir şekil de çözüm odaklı çalışmaya hazırız. Bakımları yapılan antenlerin en başında gelenler genellikle bacalarda tutturulan ve bu bacalardan da soba veya doğalgaz sobası yakılan antenlerdir. Bir iki sene için de çanak anten vidaları bacadan çıkan dumanın etkisiyle vidaların çürümesi ve kabloların bozulmasına sebep olabilmektedir.

Bundan dolayı çanak anten bakımı için ilk önce dikkat edilmesi gereken noktanın anten kablosu olduğunu unutmayın. Kablolarınızın sağlam olması televizyonunuz veya harici olan uydu alıcınızın bozulmaması ve daha fazla sene boyunca bozulmadan kullanacağınız anlamına gelmektedir.