Balkona merkezi uydu santrali kurulumu

Servis Bölgelerimiz

Aklınıza gelebilecek en güvenli ve sonradan ulaşılması kolay olan Balkona merkezi uydu santrali kurulumu ile merdiven boşluğudur. Yani binanızın en son katı olan çatı katının merdivenleridir. Buradan santrale elektrik alabilecek aydınlık ışıkları da vardır. En iyi şekilde yapılan sistemlerde bile bazı elektrik gidip gelmelerin de bile adaptör yanması gibi sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun biraz daha önüne geçebilmeniz için akım korumalı üçlü prizler alabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var. Merkezi santralin konumunu belirlerken sıvı almaması konusunda kesinlikle dikkatli olmalısınız. Unutmayın ki merkezi uydu santrali firmaları sıvı teması konusun da çok dikkatli davranmaktadırlar. Yani bu demek oluyor ki santrale su girdiğinde cihazınız garanti dışında kalacaktır. Su girmemesi için balkona montaj yaptığınız da balkonun iç tarafına montajını gerçekleştiriniz. Yağmur ve kar yağışının etkilenmeyeceği bir yere montajını yapmış olsanız bile hem anten kablosundan hem de santralden dışarıya çıkan kablolardan santrale doğru sıvı gelebileceğini unutmayın.

Kabloları bazı zamanlar kontrol etmelisiniz. Güneşte yıpranan kablolar yağmur yağdığında aşağıya doğru bir meyil olduğunda suyun içinden aşağıya doğru ilerlediğini görebilirsiniz. Aynı şekilde aşağıya doğru inen suyun merkezi santrale girdiğin de santralin arıza yapmasına neden olur.