Anten kablosu en fazla kaç metre olmalı?

Uydu Servisi Hizmetleri

Uydu kabloları televizyon ile çanak antenler arasın da bilgi aktarımını sağlayan en önemli iletken olan maddelerdir. Bu kabloların uzun veya kısa olması çok şeyi değiştirmektedir. Beraberin de bir sürü sorunları da getirecek olan uzun ama kalitesiz kabloların kullanımından sakınmanız gerektiğini unutmayın. Pekiyi Anten kablosu en fazla kaç metre olmalı? Öncelikle bazı nedenlerden dolayı çok uzun uydu kablosu kullanmanız gerektiğini varsayalım.

Özellikle büyük şehirler de yaşıyorsanız her bir semtte çok uzun binaların yapıldığını gökdelen gibi binaların yanında cüce gibi kanal tek katlı hatta beş katlı binaların önünü tamamen kesmektedir. Rüzgarın yolunu kesen, güneşten mahrum eden ve çanak anten yönüne doğru bina dikildiğinden dolayı çanak anten sinyali de gitmektedir. Yani sizler o evde veya çatının hiçbir yerinde çanak anten montajını yaptıramayacak ve ücretsiz televizyon izleme keyfinden mahrum kalacaksınız. Böyle bir durum da tek çareniz Eğer 42 derece doğu tarafının kapatılması sonucu Türksat42e uydusu çekmiyorsa Eutelsat7 derece tarafın da bulunan Digitürk uydusuna doğru çanak anteninizi çevirmeniz ve en ucuz paketlerden Digitürk platformuna üye olmanız.

Böyle bir durum ile karşılaştığınız da hemen başka çareler arayarak Anten kablosu en fazla kaç metre olmalı sorusunu hemen sormaya başlarsınız. Çünkü bu durumda yapılacak başka bir şey de etrafınız da binanın engel olmadığı çanak antenlerin tespitini yaparak komşularınızdan rica ederek onların çatısına çanak anteninizin bağlanmasıdır.

Önerilen anten kablo uzunluğu 30 metredir.

Ama Türk Malı kaliteli uydu kablosu alırsanız Anten kablosu en fazla 85 metre olmalıdır.

Unutmayın. Bu verdiğimiz 85 metrelik metraj da kesinlikle kablo tek parça olacak. Asla ve asla kalitesiz üretilen çin malı ve içi tel kablo olmayacak. Bazı uydu kabloları içindeki teller sarı renktedir. Siz de bu kablo bakır zannedersiniz. Fakat ne etrafındaki ince teller ne de içindeki tek parça olan kalın sarı bakır değildir. Boyama yapıldığından dolayı sarı renge dönüşür. Böyle bir kablo alırsanız sinyal alamayabilirsiniz. Bizim bahsettiğimiz içi bakır ve Türk malı TSE onaylı olmasıdır. Anten kablosu en fazla kaç metre olmalı ve en fazla ne kadar uzun olmalı sorusunun cevabı 85 metredir.