Abacı Mahmut Sokak çanak antenci

Servis Bölgelerimiz

Televizyon bozulduğu esnada hemen televizyonların ayarları ile oynamak yerine biraz beklemenizi tavsiye ederiz. Çanak antgenlerin önüne bir şey geldiği zaman, lnb uç kısmına büyün bir kuş konduğu zaman, lnb ucuna küçük bir yaprağın bile önünde geçmesi veya geçerken lnb ye takılması sonucu çanak antenden sinyaller direk olarak kesilmektedir. Bundan dolayı eğer ortak çanak anten kullanıyorsanız zaten bütün binada sinyalin gitmesine neden olacaktır. Bu nedenle sorumlu olan kişiler hemen zaten bir tane uydu antenci çağıracaklarını bilmeniniz isteriz. Sizler ortak anten kullanırken antenin tamir edilmesi için çok fazla acele etmemeniz gerekir.

Çanak antenden sinyal kesildiğin de ilk önce ne yapmalı?

Sinyalin bir an kesilmesi için daire sahiplerinin birbirlerine sormadan Abacı Mahmut Sokak çanak antenci firmasını çağırmaları sonucu binanıza hemen farklı firmalardan 2 – 3 tane uyducu gelmektedir. Bu durum da bütün uyducuların aynı anda gelmesi veya iş yapıldıktan sonra da diğer uyducu olan kişilerin gelmesi sonucu ortada büyük bir mağduriyetin doğacağını hemen söyleyelim. Ortak çanak anten olmaması durumun da sizlerin ne yapacağı tamamen sizi ilgilendirdiğinden dolayı böyle bir durumum da hemen antenci çağırmanız da yadırganmayacak bir hareket olur. Yerinde karar almış olacaksınız. Ama farklı kişiler ile aynı anteni kullanmanızdan kaynaklanan problemler ile diğer kişiler ile görüşme sağladıktan sonra yapmalısınız.

Anten arızasın da kaç para masraf çıkar?

Artı olarak şunları da söylememizde fayda var. Merkezi uydu sistemleri veya ortak çanak antenler arıza verdiği zaman çıkan masrafında büyük olduğunu söyleyelim. Çünkü normal tek çıkışlı bir lnb ile tek kişinin anteni kullanması durumun da lnb bozulması yaşandığını farz edersek lnb 20 + 50 servis bedeli dediğimiz de toplam da 70 TL ile işlemler biter. Ama merkezi uydu santrali bozulduğu zaman en az 450 Tl masraf çıkmaktadır. Bunun yanında sekiz çıkışlı lnb kullanıldıysa LNB 180 TL 70 servis bedeli ile toplam da 250 TL masraf çıkabileceğinden dolayı tek başınıza vermemek için mutlaka Abacı Mahmut Sokak çanak antenci çağırdığınız da diğer kişilerinde haberlerin olması gerekir.