​Yeni lnb aldım ama kanallar göstermiyor

Çanak Anten Montajı

Eskiden çeken bazı kanallarınız yeni lnb aldığınız da göstermiyorsa sorunu çok yönlü olarak düşünmelisiniz. Yeni lnb aldım ama kanallar göstermiyor olmasının bir rastlantı olması çok küçük ihtimal olduğundan dolayı televizyonda ki bazı kanalların çekmemesi muhtemelen sizin lnb değişikliğinizle bir ilgisi vardır. bunu anlamak için bazı şeylerin mutlaka yapılması gerekir.

SORU

Yeni lnb aldım ama kanallar göstermiyor

Merhabalar.

Yeni bir tane uydu alıcısı aldım. Çanak antene düzgün bir şekilde taktım ama şimdi bakıyorum da televizyon da daha önceden izlediğim kanalların bazıları çekmiyor. Bu kanalları ben daha önceden izleyebiliyordum. Mesela Atv, Show tv, Kanal d, Kanal 7 çekiyor bu kanallar da sorun yok. Yalnız Ülke tv, trt haber, cnntürk ve tgrt haber gibi kanalların hiç biri yok. Bunun sorunu ne olabilir?

CEVAP

Televizyon kanallarınızın daha önceden çektiğini ve Yeni lnb aldım ama kanallar göstermiyor sorunu ile karşı karşıya olduğunuzu söylüyorsunuz. Bu kanalların yeni gittiğinden eminseniz o zaman siz çanak antene lnb bağlarken çanak antene zarar verip vermediğinizi gözünüzün önüne getirmelisiniz. Çanak antene müdahale ettiğiniz de antenin ayarının bozulmamasına dikkat etmelisiniz. Şimdi sizlere yeni ln taktığınız da bazı kanalların veya hiçbir kanalın çekmediğini anlatmaya çalışacağız.

  • 1.Yeni lnb takarken çanak antenin ayarını bozup bozmadığınızı anlamak isterseniz eski lnb tekrar takın ve kanalların gösterip göstermediğine bakın.
  • 2.Lnb ile uydu alıcınız uyumsuz olabilir. Böyle bir şey olur mu demeyin. Bazı uydu alıcıları lnb seçmektedir. Her lnb de çalışmaması uydu alıcınızın veya lnbnin bozuk olduğu anlamına gelmez. Sadece bu uydu alıcısı bu evde çalışamaz hepsi bu.
  • 3.Kablonun ucundaki aparatı değiştirirken zarar vermiş olabilirsiniz. Yeni değiştirdim sinyal yok probleminin başlıca nedenidir.

Burada yazılanlar ilginizi çekmiyorsa yakınlarınız da olan uydu servisi firması ile görüşmeniz daha iyi olacaktır. Bazı basit şeyler vardır. göz önünde olmasına rağmen yine de yapılamayabilir. Sizlerin de hiçbir yerde sorun yok ama yine de Yeni lnb aldım ama kanallar göstermiyor problemine çare bulamadıysanız dilerseniz baktığınız yerlere ikinci kez bakabilir veya vaktinizi boşa harcamadan çanak antenci çağırabilirsiniz.