​Yağmurda uydu çekmiyor, peki neden çekmez?

Servis Bölgelerimiz

Çanak antenlerin sinyallerinin kesilmesi gerçekten de can sıkıcı bir durumdur. Bazen kar yağışın da, bazen fırtına da, bazen de Yağmurda uydu çekmiyor sorunları ile karşılaştığınız olmuştur muhakkak. Özellikle yöneticiyseniz kapınıza dayanan kişilerden bir hayli canınız da sıkılabilir. Yalnız doğal olarak birçok kişide olmayan yayınların sizin binanız da olmaması da muhtemeldir Yalnız bunun bir kronik sinyal gitme sorunuysa uydu sistemini gözden geçirmeniz gerekmektedir.

Normal yağmur yağışlarında da sinyalleriniz gidiyor ve bazı kanallarda görüntü kayması gibi sorunlar yaşıyorsanız çanak anteninizi yetkili ve gerçekten de yaptığı işi bile bir uzman tarafından bakılması gerekir. Yağmur dindikten sonra getireceğiniz uyducu pek bir şey anlamayabilir. Çünkü yağmur durduğu için her şey normale döner bu sebeple antende bir şey yok veya anten tamam sözleri ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum karşısın da her ne kadar sorun çözüldü deseniz de küçük bir yağmur da yine gidecektir. Yağmurda uydu çekmiyor ise mutlaka konusun da uzman olan kişilerle çalışmanız ve en önemlisi sadece yağmurlarda gidiyor demenizi öneriyoruz.

Balkonlarda olan çanak antenler çatıda olanlardan biraz daha şanslı olduklarını söyleyelim. Her ne yağmur ve almıyorsa da sinyallerin az olması durumun da onlarda gideceklerdir. Aynı zaman da yağmurda sinyal gidiyor ise anten çapı ile de sorunlar yaşanmaktadır. Büyük çanak antenler çok daha fazla sinyal aldıklarından dolayı yağmurda sinyallerin gitmemesi konusun da biraz daha dayanıklı olduklarını söyleyelim. Eğer sizin de yer probleminiz yoksa yani anteninizin çatıda rahatça hareket ettirebileceğiniz bir anten direğine sabitleme gibi bir olanağınız varsa büyük anten almanızı öneriyoruz. Her ne kadar ülkemiz de Türksat uydusu küçük anten de bile çekse de unutmayın ki bu makalemizdeki konumuz tamamen Yağmurda uydu çekmiyor ile alakalı olduğu için büyük çanak anten önermemizde hiçbir sakın yoktur.