​Uydu sinyali gidip geliyor

Servis Bölgelerimiz

Uydu antenlerin çok güçlü sinyal alabilmesi için iyi malzemeden oluşan çanak anten, 0.01 Db Lnb ve kaliteli bakır kablo alınması gerekir. Bu özellikleri taşımayan çanak anten setlerinden de mutlaka sinyal alabilirsiniz ama hem sinyal gücü hem de uzun yıllar kullanım bakımından elbette ki bizim dediğimiz performansı göstermemektedir. Uydu sinyali gidip geliyorsa öncelikle sisteminizin eski veya yeni olup olmadığı üzerinde düşünmek lazım. Paslı antenlerde sinyal almanız mümkündür, yeter ki sinyal gücü iyi olsun fırtına çıkmadan normal hava şartların da güvenle kullanabilirsiniz. Ama kablolarınızın eski olmasından kaynaklanan bir sürü sorun sizlere sayabilirim. Sistemler için en önemli kuralın anten ayarı ve kablonun çok önemli olduğunu sakın unutmayın. İstediğiniz kadar anten ayarınız iyi olsun ama kablonun çok eski ve bir sürü ek parçadan oluşan bir kablonun ne kadar sinyal kaybettiğine inanamazsınız.

Çanak anten sistemleri balkonda duruyorsa ve birden fazla kablo bağlı durumdaysa sizinle birlikte anteni kullanan kişiler de televizyonun çalışıp çalışmadığı ve sizde oluşan sorunun aynısını onlarda oluşup oluşmadığı konusun da bilgi alışverişin de bulunabilirsiniz. Uydu sinyali gidip geliyor konusun da bilgi sahibi olma adına sizin eve gelen kablonuzu kontrol edebilirsiniz. Eğer halen bir yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorsanız ayarları ve arızanın neden olduğunu sorunu bulmak için kablonuzu antenden sökebilirsiniz.

Eliniz de hazır anten kablosu varsa eski kablonuzu yerinden sökerek yeni kablonuzu takıp televizyonun sinyalin gidip geldiği kontrol edebilirisiniz.