​Uydu prizi sinyali düşürür mü?

Uydu Servisi Hizmetleri

Uydu prizleri duvarların daha temiz görünmesi için estetikliğin daha çok ön palan çıkabilmesi için tasarlanmıştır. Uydu prizi sinyali düşürür mü? Aslında bu soruyu neden araştırdığınız çok önemli. Uydu prizi kullanılıp ama içindeki bağlantıları iptal ederek direk bağlama gibi bir imkanınız varsa, yani çatıdan gelen kablo çok uzun ve hiçbir aparat ek kablo kullanmadan bağlayabiliyorsanız hiçte prize bağlamanıza gerek yok. Bu şekilde daha çok sinyal alırsınız. Hiçbir şekilde ek yapmaya veya kabloyu kısaltarak prize bağlamaya gerek kalmadan bu şekilde kullanırsanız daha çok sinyal kalitesi alırsınız. Ama uydu anten kablosunu önce prize sonradan prize kablo bağlayıp televizyona da bağlarsanız yine hiçbir sorun yaşanmaz. Ama bu şekilde sanki bir tane ek yapmış gibi olacaktır.

Yani demek istediğimiz prizden çıktıktan sonra kaç tane ek olduğu ve yukarı da prize gelmeden önce de ek olup olmadığını araştırdığınız da çok fazla ve hatta 2 tane ekten fazla ek olmamasına dikkat etmelisiniz. Prizi de bir ek kablodan saymalısınız.

Bazı dahili uydu alıcılı televizyonlar çok yüksek sinyal gücü olmadan çalışmamaktadır. Hatta ülkemiz de satılan bazı modellerin yüksek sinyal olmasına rağmen kablo da bir iki tane ek olsa bile düşük sinyal gücü olan kanalları göstermemektedir. Aynı kablo ile farklı televizyonlar da hiçbir sorun yaşanmazken ama ismini vermek istemediğimiz marka ve ona bağlı olan diğer markaların televizyonların da bazı HD kanallar da sıklıkla sinyal yok hatası alırsınız. Bu nedenle sizlerde de böyle bir sorun varsa her ne kadar binanızın çanak anteninde problem olmasa da kullanmış olduğunuz kablonun eski olmasından ve eski olmasından kaynaklanabilir. Uydu prizi sinyali düşürür mü? Konusundan anladığımız nedir diye soracak olursanız? Kablonun kalitesine göre ve daha önce yapılan ek kablo bağlantılarına göre değişir demek istiyoruz.