​Uydu prizi mi Yoksa kabloyu direk bağlamakmı

Uydu Anten Servisi

Çanak antenlerden alınan sinyallerin ne kadar önemli olduğunu yeni HD özelliği olan televizyonları kullandığımız da öğrenmiş olduk. En çok bir hava muhalefeti yüzünden bile HD olan kanallarımızın çekmediğine çoğu zaman şahitlik ediyoruz. Uydu sinyallerin çan ak antene düştükten sonra direk olarak Lnb uç kısmına doğru yön değiştirerek, ardından lnb üzerindeki yatay ve dikey oranlara göre uydu anten kablo yardımı ile uydu alıcılarına sinyal gönderilmektedir. Çanak anten ayarı, Lnb ince ayar doğru yapıldıktan sonra sağlam olan uydu anten kablosu sayesin de bağlanan cihazlarımıza iletim sağlanmaktadır. Kablonun eve girişinden sonra Uydu prizi mi Yoksa kabloyu direk bağlamak mı? Daha iyi performans sağlar. Uydu kabloları her bir ek kablo olduğun da birkaç derece sinyal seviyesi düşmektedir. Aynı anda hem eklerin bulunduğu hem de çok eski olan kablodan bir şey beklemeyin. Hd olan kanalların yanı sıra diğer normal SD yayın veren kanallarında gidebileceğini unutmayın.

Bu nedenle eğer kablonuz da sadece bir tek ek varsa ve yeni ise kablonuz bir problem olmayacaktır. Kablonun çanak antenden çıkarak uydu prizine bağlanması da bir ekten sayılmaktadır. Direk olarak televizyona bağlamak gibi bir imkanınız varsa daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Yalnız yeni bina ise veya tadilata koyulan bir binadaysanız pekte seçim yapma hakkınız olmaya bilir. Çünkü prizler kullanılan binalar da prize bağlanmasından dolayı sizin de bir ek kablo sayesin de prizden kablo çekmeniz gerekecektir. Yalnız bazen inşaat firmaları uydu prizi kullanırlar ama prizin içinde ki kablonun bağlanması gereken yerleri çıkartıp uzun bir kablo metrajı ile prizin deliğinden dışarıya doğru çıkardıklarına şahit olduk.

Eğer sizin de böyle bir durumunuz varsa Uydu prizi mi Yoksa kabloyu direk bağlamak mı? Gerekiyor diyorsanız direk olarak kabloyu televizyona bağlamanızı ve tavsiye ediyoruz. Bozuşa prizlerinizi yenilemenize gerek yok. Zaten priz alsanız bile aynı şekilde kablo prizinde içindeki delikten geleceğinden dolayı bu şekilde kalması sinyal gücü ve sinyal kalitesi açısından çok önemlidir.