​Uydu kablosu sinyal olduğu nasıl anlaşılır

Servis Bölgelerimiz

Evinizdeki eşyaları tamirci çağırmadan yapanlardansanız uydu sistemleri arızalarını da yapabilirsiniz demektir. Yalnız televizyon sinyal problemleri diğer elektrik aletleri veya elektrik arızalarına benzememektedir. Çok daha teferruatı bulunan malzeme fazlalığından dolayı çok farklı değişik yerler de arızalar meydana gelebilmektedir. Uydu kablosun da sinyal olduğu nasıl anlaşılır? İlk önce şunu belirtmek isteriz ki kendiniz anten arızalarını bulup onarmak yerine bu işi yapan ve hemen baktığında sorunun nerede olduğunu çözebilen kişilere bırakmanız daha doğru bir yaklaşım olacağını düşünüyoruz.

Eğer bir şeyi tamir etmeye kalkarsanız elinizde bununla ilgili yedek parçalarının da bulunması gerekir. Mesela yedekte bulunan uydu anten kablosu, Lnb, Uydu cihazı, skart veya hdmi kablosu Konnektörler gibi malzemeler olmalı ki sök tak yapıp deneme yanılma yöntemini kullanarak yapabilesiniz. Yoksa aksi takdirde arızayı bulup onarmak imkansız olacaktır.

Uydu kablosun da sinyal olup olmadığını nasıl anlaşılır? Bunu bir cihaz yardımı olmadan doğrudan sorunun kabloda mı yoksa farklı bir noktada olduğunu bulmak zor olacağından İlk önce yapmanız gerekenleri sıralamak isteriz.