​Uydu ekleme uydu arama ayarları

Servis Bölgelerimiz

Bazı kendinden uydu alıcılı televizyonlar kendiliğinden fabrika ayarlarına dönebilirler. Elektrik aksamlarında oluşan basit bir hatadan dolayı hiçbir sorun çıkmadan hata olasılığı hiç yokken bile cihazların böyle yapması gerçekten de can sıkıcı bir durumdur. Özellikle eski cihaz ve televizyon kullanıyorsanız uydu ekleme ve yapmalı ve kanal sıralamasının baştan yapıldığı bir sistem ile karşı karşıya kalabilir, her defasın da bu durumlar karşılaşmanız sonucu can sıkıcı olaylarla karşılaşabilirsiniz. Her defasın da uydu arama kısmından uydu eklemelisiniz.

Televizyonu 2016 yılı ortasın da yeni Versiyonunu aldıysanız fabrika ayarlarına dönse bile kanallarınız tekrardan çalışacaktır. Kanal sıralamanız değişse bile kanallarınız çekmeye devam edecektir. Bunun bir nedeni de televizyonlar yeni üretilirken en son güncel kanal listesi eklenir. 2016 senesinde en son fırlatılan uydumuz olan türksat4a yüklü olduğundan dolayı her hangi bir ayara gerek kalmadan uydu ekleme kısmını kullanmadan kanallarınız kendiliğinden eklenecektir.

Merkezi uydu sistemleri kurulu olan bir bina da oturuyorsanız bir sabah baktınız ve kanallarınızın çekmediğini gördünüz. Kanal listenizi incelediğiniz de kanal listesinin değiştiğini ve yapmış olduğunuz sıralamadan eğer kalmadığını gördüğünüz de televizyonunuzun sıfırlandığını anlamanız gerekir. Bunun için ilk kurulum kısmından televizyonu fabrika ayarlarına çevirmeli ve merkezi uydu santrali uyum ayarlarını yapmalısınız. Uydu ekleme kısmından aynı anda birden fazla uydu seçeneğini ekleyebilirsiniz. Ardından uydu arama da yapabilir ve kanallarınızın taramasını yapabilirsiniz.