​Uydu da sinyal var kalite yok

Uydu Servisi Hizmetleri

Uydu sistemleri hakkın da bir televizyon kullanıcısı olarak kendiniz oluşan hataların tamirlerini kendiniz yapmaya kalsanız bile tam olarak eliniz de cihaz olmadığından dolayı bir yerden sonra tıkanıp kalırsınız. Uydu da sinyal var kalite yok sorunu ile karşı karşıya kaldığınız zaman hemen aklınıza anten ile ilgili bir ayarsızlığın olduğu hatırınıza gelebilir. Elektrik ile ilgili oluşan bazı durumlar da kablo kopması veya tek faz olarak elektriğin gelmesi ile ilgili bir fikriniz olabilir. Yalnız uydu sistemleri konusu ile yakından ilgileniyorsanız profesyonel bir ekipten bazen yardım almalısınız.

Kendi uğraştığınız işiniz farklı sektör olduğundan dolayı bütün tamirleri yapamayabilirsiniz. Bunu herkes her işi yapamaz düşüncesi ile bir araya getirebilir ve bunun için de dünya da yüzden fazla farklı mesleğin olduğunu unutmamak gerekir. Bir antene birden fazla televizyonun bağlı bulunması durumun da işiniz biraz daha kolay olacağından dolayı ilk olarak diğer televizyonlar da yayınların olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Uydu da sinyal var kalite yok hatasını sık sık alıyorsanız uydu alıcıya baktırmanız da fayda var. Genellikle böyle bir hatanın vermesi ile sizin de hemen sinyal kısmına bakmanız yanlış bir karar olduğunu hatırlatırız. Bakmış olduğunu ve frekansta yayın olmayabilir veya hatta uydu alıcınızın bozulmasından sonra sinyal ve kalite sıfır olmasına rağmen sinyali var olarak göstermesi hatası da sık sık yaşanan hataların bir kaçı diyebiliriz.

Başınıza gelen Uydu da sinyal var kalite yok sorunu için birkaç tahmin de bulunmamızın hiç kimseye bir zararı olacağını düşünmüyoruz.

  • Uydu alıcınız bozulmuş olabilir.
  • Anten kablosunun içine su girmiş olması,
  • Anten kablosu da kopmalar meydana gelmiş olabilir.
  • Çanak anteniniz yön değiştirmiş olabilir.
  • Kablonuz tamamen kopmuş durum da ama Uydu da sinyal var kalite yok hatası vermektedir.