​Uydu cihazı olmadan tv izleme

Servis Bölgelerimiz

Uydu alıcısının televizyonlara kattığı güzellikleri hepimiz bilmekteyiz. Yalnız bazen Uydu cihazı olmadan tv izleme gibi sorularda kafamızı karıştırıyor olabilir. Uydu alıcısının uzanmış olduğu kablolardan bıkarak böyle bir şeyi düşünmüş olabilir veya bozulan uydu alıcısının yerine hiçbir şey almadan uydu alıcısı kullanmadan televizyon izleme gibi olanakların olup olmadığını kontrol ediyorsunuz. Uydu alıcıları olmadan televizyon izlemek demek, eskiden kullandığımız eski çatı antenleri televizyon izlemek anlamına gelir. Ya da televizyonunuz smart tv olanından ise o zaman çanak antene ve uydu alıcısına gerek kalmadan internete bağlanarak televizyonu izleme şansını elde edebilirsiniz.

İnternetten tv izleme

Bazı televizyonlarda smart tv uygulamalarını yüklerken tv uygulaması olan web sitelerin programlarını yüklemeye izinler verir. Bunları yüklemeniz takdirde farklı bazı çanak antenler ile şlgili sinyal sorunları ile uğraşmadan, uydu cihazına kanalları yüklemek ile ve daha birçok detay ile uğraşmak zorunda kalmadan Uydu cihazı olmadan tv izleme keyfini yaşayabileceksiniz.

Tv üstü anten ile tv izleme

Televizyonların üzerine konulan eski antenler ile televizyonun karasal yayınlarını çeken hale getiren teknoloji ile tanışarak popüler kanalları ve bulunduğunuzun ile ait olan yöresel kanalları da izleme şansına sahipsiniz. Evinizin coğrafi açıdan şehirden uzaklığı ve yüz ölçümü bakımından yüksekliği çok önemlidir. Karasal yayınları çanak antenlerden farklı kılan bazı özellikler vardır. Uydu yayınları direk olarak uzaydan sinyal aldığı için uzaklık ve yakınlık mesafesi hiçte önemli olmayan bir kavramdır. Yeterli kanallarını izlemek istediğiniz uydu ülkenize ait bir yörüngesi olsun. Uydu yayınlarında mutlaka uydu alıcısı şartı vardır.

Ama karasal yayınları izleyebilmek için her şehrin yüksek olan bir yerine televizyon vericileri yerleştirilir. Bununla birlikte kim daha yakın, daha yüksek ve daha güzel bir tv antenine sahipse onun kanalları daha çok net ve daha fazla çekecektir.

Tv anteni, çanak anten ve uydu alıcısı olmadan nasıl televizyon izlenir?

Çanak antenlerin olmaması ve karasal antenlerinde olmaması o zaman evinizde bazı icatlar yapacaksınız demektir. Yoksa farklı bir yolu yok. Mutfakta kullandığınız büyük ince yemek pişirmek için kullanılan çatallar, uzun alüminyum ve bakır olan tel parçaları gibi nesneleri televizyonun anten giriş yerine takıp kanal araması yapmalısınız. Uydu cihazı olmadan tv izleme keyfinizi bunlardan her hangi bişr tanesi ile yaptığınız bir icadın işe yaraması takdirde o zaman kendinizle ne kadar övünseniz azdır demektir.