​Uydu cihazı çok ısınıyor

Çanak Anten Montajı

Elektrik, elektronik malzemeleri bir bakıma akım ile bağlantılı olduğundan dolayı birçok cihaz da ısınmalar meydana gelir. Bu en küçük bir el fenerinden tutun da elektrik süpürgesine kadar hepsi ısınırlar. Özellikle Uydu cihazı çok ısınıyor sorunu bir çok arkadaşımızın şikayetçi olduğu konulardandır. Bu ısınmanın normal mi yoksa tehlikeli boyutlara ulaşacak kadar aşırı olacak derecelere ulaşan boyutlar mı bunun ayarlamasını çok iyi yapmamız gerekir. Kısa zaman içerisin de sıklıkla meydana gelen uydu cihazı bozulmalarının asıl nedeni sıcaklık olduğunu görmekteyiz. Sadece uydu cihazları değil tabi ki.

Aynı durum ile karşı karşıya kalan daha çok pahalı olan sistemler de sıcaklıktan nasiplerini almaktadır. Merkezi uydu santralleri genel de şeffaflık açısından çatı arasına konulmasını tercih ederler. Bunun bir başka nedeni de elektrikçinin uydu kablolarını tavan atarına yerleştirmesi ve santralin farklı yerlere kurulması düşünüldüğün de kabloların kısa kalacağından dolayı ek yapma olasılığı doğacağından dolayı ilk ve son çare olarak çatı arası düşünülmektedir. Uydu cihazı çok ısınıyorsa ve bunun önüne geçemiyorsanız ilk önce cihazın garantisinin olup olmadığını kontrol ediniz. Sonrasın da cihaza elinizle temas ederek aşırı derece sıcaklık geldiğini veya bu sıcaklığın normal boyutlar da olup olmadığını anlamanız gerekir.

Televizyon her gün izlenen bir alet olduğundan dolayı uydu alıcınızı garantiye göndermeden önce bir kez daha düşünün. En az 10 gün boyunca uydu cihazının gelmeme riski olduğunu hemen söyleyelim. Eliniz de yedek olarak kullanabileceğiniz bir uydu cihazınız varsa bunu cihazınızın garantiden gelene kadar kullanabilirsiniz. Uydu cihazı çok ısınıyor sorunu önemli bir sorun olduğundan kesinlikle atlamamalı ve bunun takipçisi olmanızı tavsiye ederiz.