​Uydu cihazı çalışıyor tv de sinyal yok

Servis Bölgelerimiz

Bazen televizyonun yerini değiştirirken, bazen de kendi kendine ortaya çıkan Uydu cihazı çalışıyor televizyon da sinyal yok sorununu sizin için incelemek istedik. Uydu cihazına elektrik gelmesi cihazda hiçbir sorun yok anlamına gelmez. Bazen cihazınızın tuner çıkışı ile ilgili sorunlar olabilir. Bu nedenle uydu alıcınızı farklı bir televizyon da denemeniz gerekir. Tam detaylı bir uydu anten arızasını bulmak için teferruatı çok fazla olan birçok malzeme almanız gerekir. Birebir olarak sorunun kaynağına ulaşabilmek için ilk önce S kart kablonuzu değiştirip yeni bir kablo ile bağlantınızı kontrol ediniz.

Sonrasın da bir tarafında s kart olan kablo ucunun diğer tarafının tos girişi olan sarı, kırmızı ve beyaz kablonun da doğru bir şekilde yerlerine dikkatlice yerleştirmelisiniz. Sonrasında hiçbir şekilde görüntü gelmiyorsa televizyon kumandasından farklı çıkışlara tıklamayı deneyin. Son çare olarak ikinci bir uydu alıcısı kullanarak denemenize farklı bir boyut kazandırabilirsiniz. Bazen televizyonda oluşan sorunlardan dolayı da bütün televizyon çıkışlarının bozulduğunu gördük. Böyle bir olay ile karşılaşırsanız hemen bir televizyon servisi firmasını aramalısınız. Uydu cihazı çalışıyor televizyon da sinyal yok soru gerçek anlam da ev kullanıcıları açısından teşhis edilmesi zor olan bir nedendir.

Bazen uydu evimizdeki malzemelerin bozulmasından sonra kendimiz çok basit bir nedenden dolayı bozulduğunu düşünebiliriz. Hatta kendi cihazlarımızı kendimiz tamir etmeye çalışmamızın da hiçbir mahsuru yoktur. Elektrikli ev aletleri ve elektrik akımına kapılma tehlikesi varsa kesinlikle dokunmamalısınız. Böyle bir malzemeyi kendiniz tamir etmemeli ve elektrik bağlantılarının derhal kesilmesi gerektiğini unutmayın. Küçük olan ve elektrik tehlikesi olan cihazları kendiniz sökebilir ve deneme yanılma yöntemini kullanarak tamir etmeye çalışabilirsiniz. Uydu cihazı çalışıyor televizyon da sinyal yok sorunu için mutlaka bir uydu servisi firması ile görüşmeli ve detaylı bilgiler telefon desteği ile anlatılması durumun da özel servis talep edebilirsiniz.