​Uydu cihazı arizalarını giderme

Servis Bölgelerimiz

Uydu cihazları televizyonun kalbidir desek yerinde bir deyim olur. Uydu cihazı arizalarını giderme, verilen arızaları bulup tamir etme, kendisinden uydulu olan televizyonlarını ayarlarını yapma ve bunun gibi arızaların çözümleri konusun da bizimle iletişime geçerek hemen işinizi halledebilir ve ayrıca hızlı servis ağımız ile zamandan da tasarruf sağlayabilirsiniz..

Yapılan araştırmalar sonucunda bizler Türk milleti olarak evimizde bir şeyler bozulduğu zaman ilk önce bizle kurcalamadan veya yapmaya çalışmadan genel olarak tamirci çağırmıyoruz. Hiç anlamasak bile yine de bu konuda bir göz atmayı çok severiz. Uydu cihazı arizalarını giderme konusunda sizin bir deneyiminiz varsa elbette hiçbir televizyoncuyu veya uydu servisini çağırmadan kendiniz tamir etmelisiniz. Yalnız bilmediğiniz bir konuda da elektronik cihazların içini açmanız hem tehlikeli hem de sizlere daha fazla maliyet çıkarmaktan başka hiçbir işe yaramaz maalesef.

Uydu alıcısı arızalarını bulma

Uydu alıcıları kolay kolay bozulmayan elektronik aletlerdir. Bu cihazların bozulabilmesi için elektrik aksamında bir problem olması, yağmurlarda şimşek çarpmaları, tuner çıkışına sıvı girmesi, ya da üzerlerine sıvı dökülmesi veya uyduların en son çıkan versiyonları ile uyun sağlamayarak kanalların bulunmaması arızaları da olabilir. Uydu alıcısı tamiri için en azından bu işlere yatkın olan bir kişiliğinizin olması gerekir.

Uydu alıcı gözü bozulması

Uydu alıcı gözü bozulması mini uydular da en kolay arıza yapılabilen uydu alıcısı arızalarıdır. Bunların arıza tespiti kumanda üzerinden yapılır. Uydu anten kumandanız çalışıyorsa o zaman uygu gözünün de kırmızı veya farklı bir renkte yanan ışığına tutarak kanal değiştirme veya menüye girme gibi seçenekleri yapabilirsiniz.

Kumandanızın değiştirmemesi uydu alıcı gözünün bozulması, kumandanızın bozulması veya pillerin bitmesi, ayrıca uydu alıcısının da bozulması ile de bu tür sorunlar yaşanabilmektedir.

Bağlantı kabloların bozulması

Mini uydu alıcıları veya normal bir uydu alıcısının televizyona bağlanabilmesi için bir ara kabloya ihtiyaç duyulur. Bu kabloların en çok kullanılan modeli skart ve hdmi kablosudur. Bazen bağlantı kabloların bozulması yaşanırken bazen de kabloların bağlandığı yerlerin bozulması da elbette yaşanabilir. Bunu tespit edebilmek için kabloların televizyon girişlerinde farklı bir çıkış varsa oraya takmanızı eğer yoksa da farklı bir ara kablo ile Uydu cihazı arizalarını giderme konusunda denem yanılma yöntemini kullanabilirsiniz.