​Uydu bağlantısı sinyal yok

Servis Bölgelerimiz

Çok fazla kurcalanacak ve bilinmesi gereken bir durum olmadığı için Uydu bağlantısı sinyal yok sorunu karşısın da çaresiz eliniz kolunuz bağlı bir durum da kalabilirsiniz. Bu durumun aslında kendiliğinden yaşanan bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, kanal listenizi göremiyorsanız şayet uydu cihazı bağlantısın da veya uydu cihazına elektrik gelmediğinden dolayı bu sorunu alıyor olabilirsiniz. Mutlaka ilk önce yapmanız gereken şeylerin arasın da yer alan bir durum ise öncelikle uydu cihazını kontrol etmenizdir.

Mini uydu alıcısı kullanıyorsanız televizyonunuzun arkasından çıkmış olabilir veya adaptör bağlantısın da hata olabilir. Kasalı bir cihaz kullanıyorsanız bu cihazlar ile televizyon arasın da data alışverişinin yapılabilmesi için bir kabloya ihtiyaç duyulduğundan dolayı bu aradaki kabloyu ve televizyona bağlı olan çıkışları kontrol ederek olaya bir başka boyut olan çanak anten de sinyal yok konusuna geçebiliriz. Uydu bağlantısı sinyal yok sorununun bir başka versiyonu da antenler tarafından sinyalin gönderilmemesi dir. Çanak antenden gelen uydu kablosunun sinyalinin olup olmadığını anlayabilmeniz için eviniz de ikinci bir televizyonu kullanıyorsanız bu televizyonu çalışmayan kabloya takarak bir fikir sahibi de olabilirsiniz.

Diğer televizyondan da sinyal yok hatasını alıyorsanız bu sefer sizler sorunun çanak antendeki sinyalden olduğuna artık eminsiniz. Durumun uydu servisi tarafından değerlendirilmesi için burada yer alan telefonlarımızdan randevu talebin de bulunabilirsiniz.

Şayet İstanbul'da ikamet ediyorsanız ve Avrupa yakasında iseniz bizi arayabilir ve Uydu bağlantısı sinyal yok sorununa anında en uygun fiyatlarla çözüme ulaştırabiliriz.