​Uydu antenleri paslanıyor, Nedenleri nedir

Çanak Anten Montajı

Kar ve yağmurun altında kalan demirlerin pas tuttuğunu hepimiz biliyoruz. En yeni aldığınız bir malzemeyi bile yağmurun altına bıraktığınız zaman bir müddet sonra pastan karardığına şahit olacaksınız. Bir malzemenin paslanmaması için öncelikle üzerinde boya ya da buna benzer bir koruma olmalıdır. Uydu antenleri paslanıyor ve bunun neden olduğunu merak mı ediyorsunuz? Özellikle nem olan şehirler de boyası olmayan malzemelerin çok daha fazla paslandığını görmekteyiz. Bir araba döşünün ki boyası bir nedenden dolayı sökülmüş ve ortada kalan boyasız sacın yağmur ve kardan dolayı paslandığını görmekteyiz. Burası paslanmak ile kalmayacak ilerleyen zamanlar da çürümeyerek çok büyük zarar görecektir. Araba da kullanılan malzemelerin bir çanak antenden daha uzun ömürlü ve dayanıklı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bir çanak antende bile boyası olmadığı zamanlar da çok büyük paslanmalar meydana geldiğini ve en ufak bir fırtına da antenin geriye doğru büküldüğünü görmekteyiz.

Uydu anteni neden paslanır?

Antenler üzerindeki boyanın aşınması ile veya yapılan boyanın çok ince olmasından dolayı da pas tutabilmektedir. Antenlerin dış yüzeylerine darbe almaması için hem montaj yaparken hem de başka dış etkenlere karşı dikkatli olmanız gerektiğini unutmayınız. Kullanıldığı sacın kalitesiz olması da bir başka paslanma nedenidir. Bundan dolayı sizler çanak anten alırken güvenilir bir satıcıdan paslanmayan çanak anten istiyorum derseniz işiniz daha kolay olur. Varsa elinde zaten sizlere önerecek bir malzeme verecektir. Ama elinde yoksa da ben de olmadığını buradan bulabilirsin demesini bekleriz. Uydu antenleri paslanıyor nedenleri nelerdir? Sorusunu yanıtlayarak sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Atladığımız bir detay varsa bizlere iletişim bölümünden konu başlığı ile ilgili değerli yorumlarınızı da ekleyebilirsiniz.