​Uydu anten kablo çeşitleri

Servis Bölgelerimiz

Uydu antenleri için kullanılan kablolar sadece bir tek modelden ibaret değildir. Bu kablolar yapmış olduğumuz araştırmalara göre 6 tane farklı çeşit bulunuyor. Ülkemiz de kullanılan Uydu anten kablo çeşitleri rastladığımız kadarıyla 3 tane model bulunuyor. Bu modeller çok yüksek katlı binalar da kullanılan kalın kabloların yanı sıra normal bir şekilde kullanılan ama borulardan iki tane kablo veya daha fazlasını isteyenler için de ince kablo modeli bulunur. Sonra da farklı bir kablo modeli değil de bizlere çok aşina olan kablo modeli olan en çok kullanılanı RG6 U4 ve RG6 U6 modelleridir.

Burada üretilmiş olan anten kablo modelleri bulunuyor. Her kablonun ayrı bir özelliği vardır. Hepsini de evde kullanmanız mümkün ama bazı modelleri çok pahalı olduğundan dolayı almakta zorluk çekebilirsiniz. Tek sorun sadece pahalı olması değil. Listede belirtilen kalın kabloların iç tarafında kalan tek sarı kalın kablo da diğerlerine nazaran çok fazla kalın olduğu için, hem Lnb kısmına hem de uydu cihazının kablo girişine girmeyebilir. Girmesi için uç kısımlarını biraz zedelemeniz gerek. Yanı dış tarafın da kalan uç kısmını kırmadan içeri girmemektedir.

Uydu kablo çeşitleri

  1. RG 58 Çok ince kablo modelidir.
  2. RG 59 Bu model de tıpkı RG58 gibi çok ince uydu kablo modelidir.
  3. RG 6 Burada ismi geçen uydu kablosu RG6 U4 – RG6 U6 modelleri olarak ikiye ayrılır. En çok kullanılan kablo modelidir.
  4. RG 11 Çok kalın uydu anten kablosudur. Genel de özel projeler için kullanılır.
  5. RG S11 – M Bu uydu kablo çeşidi de üstte ve altta yer alan kablo modellerinden biraz daha kalın veya incedir.
  6. RG 6S – M Bu kablo modeli de Özel projeler için kullanılır. Gökdelenler, yüksek binalar için kullanılmaktadır.