​Uydu alıcı kanal ekleme

Uydu Servisi Hizmetleri

Genelde birçok kişinin yapabildiği ama nedense pek kimsenin başaramadığı veya yaparken de bütün her şeyi berbat ettiği bir konuyu sizlere açıklayacağız. Uydu alıcı kanal ekleme işlemi. Yanlış duymadınız. Uydu cihazına kanal ekleme işlemini sizlere anlatacağız. Sırf bir tane kanal eklemek için bütün kanal listenizi sildiğiniz oldu mu? Bazen elinizde olmayan nedenlerden dolayı siliniyor olabilir, ama bazen de çıkan yazıları dikkatli bir şekilde okumadan hemen Ok tuşuna bastığımızda yeniden bütün kanalların silindiğini yeni anlıyoruz.

Kanal ekleme işlemi manuel olarak tek tekte yapılabilir. Ama birden fazla kanal için arama yapacaksanız hem otomatik arama hem de Türksat şebeke arama ile de bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Uydu cihazına kanal nasıl eklenir?

Yeni çıkan bir tane televizyon veya radyo kanalını televizyon kanal listenize eklemek istiyorsunuz. Bunun için ilk önce internet üzerinden yeni frekansı bularak not ediniz. Birden fazla frekans alabilirsiniz. Bir iki tane kanalı eklemek için kanal listenizin komple taranmasına veya yer değişikliği ile otomatik arama yapmanıza gerek yok. Tek bir tane kanalı da arayabiliriz. Yalnız burada kullandığınız kendinden uydulu televizyon modeliniz veya harici olarak kullanmış olduğunuz uydu cihazınızın markasının çok önemi vardır. Bazı televizyonlara harici olarak Uydu alıcı kanal ekleme işlemi yapılamayabilir. Bunun için komple kanal listenizi sıfırlamanız gerekebilir.

İlk önce televizyonun kanallarını değiştirdiğiniz kumanda ile işlem yapacağımızı hatırlatalım. Kumandanın Menü, Setting tuşuna basınız. Ardından anten ayarları veya kurulum bölümüne giriniz. Sonra da burada Manuel arama, kanal ekleme, Tp ekle, tp arama veya buna benzer şeyler yazabilir. Buna giriş yapınız. Sonrasın da önceden not ettiğiniz frekans bilgilerini burada belirtildiği üzere kaydediniz.

ÖRNEK FREKANS: 12345

ÖRNEK POLARİZASYON: H – veya YATAY

ÖRNEK SEMBOL: 27500

ÖRNEK FEC: Otomatik

Belirtildiği üzere frekans değerlerinin girişi yapıldığı zaman kanal arama tuşuna basabilirsiniz. Burada anlatıldığı üzere işlem yapamadıysanız uydu alıcısı veya televizyon markasına göre kanal aramasını yaparak ta farklı yerlerden yardım alabilirsiniz. Uydu cihazına kanal nasıl eklenir? Sorusunun en iyi yanıtın verilebilmesi için mutlaka ama mutlaka cihaz ismi ve model belirtilmesi gerekir.