​Tv üstü anten tavsiyeleri

Uydu Anten Servisi

Televizyon üstüne bırakılıp kullanılan antenlere Tv üstü anten denir. Bu antenleri kullanabilmeniz için evinizin biraz yüksek yerlerde olması veya üst katlarda oturuyor olmanız çekim gücü açısından biraz daha fazla iyi bir performans yükselecek demektir. Tv üstü anten tavsiyeleri için bu sayfamızda bulunan anten resimlerini kontrol edebilir ve anten almak için bir fikir üretebilirsiniz. Tv üstü anten modellerini çatıya veya dışarıya çıkarmanıza gerek yok. Bu modeller genel olarak kendi içerisinde bulunan adaptör cihazından elektrik almakta ve biraz daha güçlü yayınların çekebilmesi için yardımcı olmaktadır. Elektrik ihtiyacı olmadan sadece bir anten yerine giriş yapılacak kablo ile de kanalların çekebildiği anten modelleri de elbette mevcut.

Tv üstü anten ile kanal araması

İster tv üstü antenler olsun, ister çatı antenleri olsun ve isterseniz uydu anteni bağlayın, bunların hepsinde de kanal aramasını yapmak gerekir. Kanal aramasını yapmadan kesinlikle eğer daha önce yükleme yapılmadıysa yayın alamazsınız. Çanak anten kanal araması ile normal tv üstü anten kanal araması arasında sadece anten tipi farkı vardır. Eğer bunların birini biliyorsanız bir diğerini de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Almış olduğunuz antenin br ucunu televizyonun arkasında bulunan anten girişine, diğer bir ucunu da elektrik prizine takmanız gerekir. Elektrik ile çalışan model değilse elektrik ile hiçbir işiniz yok. Sadece televizyonun arkasına kabloyu yakmanız yeterlidir. Genelde hemen hemen bütün modeller de cihaz açma kapama düğmesi bulunur. Elektrik fişini takmanıza rağmen cihaz açılmadıysa fişin takılı olması ve düğmenin de açık olması gerektiğini unutmayın.

Kanal otomatik tarama

Her şey hazır bir vaziyete ulaştığında televizyon kumandasından kanal arama kısmına gelin ve otomatik arama kısmına basınız. Kendi kendine bütün kanalları bulacak ve tek tek numaralara yerleştirecektir. Size düşen görevse en son olarak kanal taraması bittikten sonra anteni hafif sağa sola doğru çevirmek, üzerindeki çubuklar ile oynamak ve kanalların hangi pozisyonda daha iyi net çektiğini ayarlamaktır. Sonrasında kendi isteğinize göre kanal sıralamasını yapabilirsiniz.