​Tv kurulumu için servis beklemek şart mı

Servis Bölgelerimiz

Televizyon alırken belki de çocukların en heyecanlı geçirdiği bir kaç saat işte o anlardır. Tv kurulumu için servis beklemek şart mı veya televizyonu aldınız ama teknik servis birkaç gün beklemeniz gerekiyor. Bu durum da ne yaparsınız? Teknolojinin en üst seviyeleri ulaşması ve bununla birlikte teknik servislerin de eskiye nazaran biraz daha hızlı olmaları herkesin işini kolaylaştırdı. Sizler oturduğunuz yerden istediğiniz elektronik cihazın veya tamamen farklı olan sektörlerin teknik servisleri anında bulunduğunuz yerden internete üzerinden arama yaparak bulabiliyorsunuz.

Teknik servislerin çok olması rekabetin de çok güçlü olduğuna işaret edilirken aynı zaman da bu durumdan müşterilerin karlı çıkması elbette güzel bir şeydir. Yalnız bu durum maalesef yetkili teknik servisleri kapsamamaktadır. Fiyat indirimi ve servislerin hızlı olması en azından şu an için sadece özel servisleri kapsamaktadır.

Sizler aldığınız bir televizyonun kurulumu için teknik servisi beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda 2 seçeneğiniz var. Yal servisin sizlere verdiği randevu gününe kadar hiçbir şekilde tv kutusunu açmadan bekleyeceksiniz, ya da kendiniz bazı riskleri göze alarak özel uydu servislerin veya televizyon servislerinden yardım isteyeceksiniz.

Neden teknik servisi beklemeliyim?

Yeni bir televizyon alırken bu yazımızı okumadan televizyonun kurulumu yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Hatta Tv kurulumu için servis beklemek şart mı meselesini iki kere düşünmeniz de gerekebilir. Aldığınız yeni ürünlerin sizlere bozuk ve darbeli olarak gelmesi muhtemeldir. Kapalı kutular halinde getirilen bu ürünlerin yolda taşınma esnasında veya istifleme sırasında darbelerin almış olabileceğini riski her zaman vardır. Bu durumlar çok nadir olsa da sizin başınıza gelmeyeceği konusun da hiçbir garantiniz yok maalesef.

Sizler aldığınız bir televizyonu kurmak için teknik servisi beklemeniz konusunda televizyonu aldığınız mağaza tarafından çeşitli uyarıların yapıldığını biliyoruz. Bu uyarıları dikkate almanız tamamen sizin sorumluluğunuz ile ilişkilidir. Kimse sizlere televizyonun kurulumunu neden beklemediniz demez. Ama tabii ki televizyon sorunsuz bir şekilde kutudan çıkarsa. Kutunun içerisin de kırık olarak çıkması sizlerin bu televizyonu alırken de kırık olduğunu yetkili servise ve firmaya anlatmanız gerekir. Yani onları inandırmanız gerekir de denebilir.

Servis tv kurulumu için ücret istiyor

Yetki teknik servislerin tv kurulumu için ücret istediklerine bizlerde şahit olduk. Yalnız bu durum her televizyon markası ve her televizyon modeli için geçerli değildir. Yalnız yapmış olduğumuz bazı araştırmalara göre 32 inç ve bunun altında olan modeller için televizyon kurulumunu kendiniz de yapabiliyorsunuz. Yani her marka için söylemiyoruz ama eğer küçük ekranlı bir televizyon modeli alıyorsanız o zaman teknik servis tv kurulumu için para istiyor diyebilirsiniz.

İstemiş olduğu ücreti beğenmeyip kendi tanıdığınız bir uydu servisi ile anlaşıp onların yapacağı işlemi uyduculara da elbette yaptırabilirsiniz. Bu tamamen sizlere kalmış bir olaydır. Ama ben yetkili servis olmadan ne televizyonu kutusundan çıkarırım ne de sıfır aldığım bir televizyonu yetkili servisten başkasına açtırmam diyorsanız bu düşüncenizi bizlerinde desteklediğini belirtelim.

Yalnız bazı kişilerin Tv kurulumu için servis beklemek şart mı diye sorduklarını ve Servis gelmeden tv kurmak için çeşitli girişimler de bulunduklarını düşünürsek çok fazla teknik servis beklenmiyor anlamına da gelebilir.