​Tv kanal silme nasıl yapılır?

Uydu Servisi Hizmetleri

Televizyon da sevmediğiniz uygunsuz tv kanalı silmek istiyorsunuz. Yalnız nasıl yapıldığını bilmiyor ve bununla ilgili de yanlış bir şeyler yapıp uydu servisi firmalarını çağırmaktan korkuyorsunuz. Anlatılanları dikkatli ve çıkan yazıları okuyarak yaparsanız kesinlikle kanallarınızı sile bileceksiniz. Kanal silmenin ardından tekrardan kanalların yerlerini değiştirebilir veya favorileri düzenleyebilirsiniz.

Televizyon kanallarını silmek için ilk önce kumandanız dan menü tuşuna basınız. Tv kanalları, kanal yöneticisi, kurulum gibi ayarlar çıkacaktır. Orada bulunan kanal silme seçeneğine gelerek ok tuşuna basınız. Ardından kanal listesin de olan istediğiniz kanalları işaretleyiniz. Bazı modeller de sil seçeneğini numara olarak belirtilmiş bazılarını da renk tuşu olarak adlandırılmıştır. Eski olan uydu cihazların da kumanda üzerin de bulunan bir tane tuşa entegre edilmiş ve bu tuşun ismi de kanal silme kısmın da yer almaktadır. Silmek için bu tuşa basın diye bir uyarı da çıkabilir. Burada önemli olan izlediğiniz kanalları yanlışlıkla silmemeniz ve seçtiğiniz kanalların gerçekten silindiğine dikkat etmektir. Tv kanal silme işlemi kanal yükleme kanalları yeniden tarama gibi işlemlerden daha basittir. Eğer ne yaptığınız biliyor ve menüde yazılanları okuyarak yapıyorsanız mutlaka hiçbir aksilik çıkmadan istediğiniz gibi kanalları silebilirsiniz.

Burada anlatmak istediğimiz birçok televizyon kendi menü modelini kullanır. Bazı televizyonların veya uydu cihazlarının menü modelleri aynı olsa da genel olarak farklılık göstermektedir. Bunun için bu yukarıda yazılanlar benim televizyonum da yok diyorsanız buna benzer terimler kullanılan televizyona sahipsiniz demektir.