​türksat otomatik frekans nedir nasıl eklenir

Frekans Haberleri

Türksat4a otomatik arama kısmını kullanarak bütün şifreli ve şifresiz olmak üzere Türksatta kayıtlı ne kadar televizyon kanalı ve radyo kanalı varsa hepsini indirebilirsiniz. Bunun için televizyonlar da otomatik arama, manuel arama, şebeke arama, hızlı türksat arama ve tp arama gibi kanal arama ayarlamaların bulunur. İstediğiniz seçeneği seçebilmek veya türksat otomatik frekans ile kanalları ayarlaya bilmek tamamen televizyonunuzun özelliğine göre değişmektedir. Bazı televizyonlar da Türksat hızlı arama ile tıpkı TKGS ayarlama gibi hızlı bir şekilde ayarlama yapabilmeniz mümkün.

Otomarik arama için her hangi bir frekans girmenize gerek yok. Yalnızca manuel arama için geçerli olan frekasn girme işlemini kullanabilir ve detaylı olarak hem türksat otomatik frekans hem de manuel frekansın ne işe yaradığını hemen açıklayalım.

türksat otomatik frekans nedir?

Türksatta ve diğer birçok uyduda otomatik frekans veya şebeke arama frekansı diye de ismi geçen birkaç tane frekans olabiliyor. Sizler televizyon kumandanızdan menü veya setup tuşuna basarak kurulum menüsüne ulaşabilirsiniz. Orada şebeke arama veya manuel arama yapabileceğiniz seçenekler mutlaka vardır. Bunların her hangi birine giriş yaparak frekans listesini karşınıza çıkaracaktır. Frekans listesinde yer alan numaraları kontrol ederek şu an için en güncel türksat otomatik frekansı olarak bilinen 12380 Dikey 27500 numaraları l,istedn bulmaya çalışınız. Bulamadığınız zaman tp ekle, frekans ekleme veya düzenleme seçeneklerinden birini bularak ekleme yapınız. Daha sonra ara ile belirtilen numara veya renk seçeneğine tıkladığınız zaman bir liste açılabilir. Bu uyarı listesinde yer alan şebeke arama veya network search seçeneği varsa buranın karşısına etkin ve açık olmak üzere iki farklı seçenekten birini seçerek aramayı başlatınız.