​Türksat 42E lnb frekansı

Uydu Servisi Hizmetleri

Türksat 42E lnb frekansı genel de bütün uydu alıcıları ve televizyonlar da fabrika çıkış olarak yüklenmiş bir durum da gelmektedir. Bazı yanlış ayarlamalardan dolayı şayet bu ayar kısmını değiştirdiyseniz kanallarınızın neredeyse tamamına yakın geçmeyeceğini unutmayın. Türksat lnb frekansı kanalların frekansından farklı bir ayarlama tipidir. Bu ayarlama ile kanalların hangi band üzerinden gelmesi gerektiği komutunu vermiş olursunuz.

Türksat 42E lnb frekansı: 9750/10600 Veya Üniversal

Bu ayarlamanın nerede yapıldığını bilmiyorsanız dilerseniz hemen anlatalım. Öncelikle televizyonunuzu açınız. Ardından kurulum veya anten ayarları kısmına giriş yapınız. Sonra da en üstte yer alan Uydu yazan yere Türksat42E olmasına dikkat etmelisiniz. Band yazıyorsa ku band seçeneğini seçin. Ardından Türksat lnb frekansı seçeneğine az önce dediğimiz rakamları yazınız. Rakamlar mevcut değilse üniversal veya üni de yazabilir. Bunları da seçmeniz yeterli olacaktır.

Bizler uydu servisi olarak birçok olaylara şahit olmaktayız. Bu anlattığımız Türksat 42E lnb frekansı normal çalışan ve yazılımı doğru olan uydu cihazlarının doğru olan frekansıdır. Yalnız sizin uydu alıcınız bu ayarlar da değil de 5750 gibi frekanslar ile başlayan kodlar da uydu kanalları çekiyorsa uydu cihazınız da problem var demektir. Yanlış frekansta bile bütün kanallar çekiyorsa hiç ellemeyin bırakın yanlış frekansta olsun sorun değil. Ama uydu alıcınızın yazılımın da bir hata olduğunuz da unutmayın.